انجام کلیه خدمات توسط دندانپزشک اطفال خوب در تهران

در این مرکز کلیه خدمات مدرن توسط دندانپزشک اطفال خوب در تهران ، دکتر رکنی انجام می شود. که شامل موارد زیر می باشد:

ترمیم با لیزر توسط دندانپزشک ترمیمی با لیزر ( دندانپزشکی بدون درد )

دندانپزشکی اطفال بدون بیهوشی توسط دندانپزشک اطفال

دندانپزشکی اطفال با سدیشن

خدمات پزشک اطفال برای کودکان شما

و…

حال شما را با تاریخچه ای کوتاه و بوجود آمدن شیوه های نوین برای دندانپزشکی بدون درد در دنیای امروزی آشنا می کنیم.

بزرگترین معضل در ایران این است كه تعداد دندانهای پوسیده،‌كشیده شده و پر كرده در افراد ایرانی بسیار بالاست و این ناشی از تفکر غلطی است كه از گذشته در زمینه سلامت و بهداشت دهان و دندان در كشور ما وجود داشته است . از گذشته تصور این بود كه دندان عضوی نیست كه انسان برای تمام عمر بتواند از آن استفاده كند و باید پس از مدتی دندانها را از دست بدهد و به جای آن از دندان مصنوعی استفاده كند، امروزه این دیدگاه از بین رفته است.

اختراعات و ابدعات نوین در این عرصه همگی درجهت افزایش کیفیت مواد و تجهیزات و نهایتاً بالا بردن سطح رضایتمندی بیماران است و در کنار این قضیه تا اندازه ای آسان کردن کار دندانپزشکان . زیرا بدون وجود وسیله کار مطمئن و با کیفیت، نتیجه ایی رضایت بخشی به بار نمی آید .

طبق گفته ها که این علم را آنگونه که ما امروز می‌شناسیم نخستین بار در قرن ۱۷ توسط یک پزشک فرانسوی به نام پیر فوشارد ابداع گردید، به همین دلیل از وی با عنوان «پدر دندانپزشکی مدرن» یاد می‌شود.

در کشورهایی مثل  ژاپن و استرالیا اخیرا تکنیکی در برخی از مطب ها برای درمان پوسیدگی های دندانی استفاده می شود که نیازی به تزریق داروی بی حسی و استفاده از دریل ها ندارد . در این روش بدون تزریق امپول و بدون استفاده از دریل ، پوسیدگی دندان شما را درمان می شود .

دراین روش از یک ماده ضدعفونی کننده (ضد میکروبی ) ویژه استفاده شده است که با استفاده از لیزر فعال می شود .بنابراین وقتی آن ماده را روی دندان قرار می دهند و لیزر به آن می تابانند ، باکتری های پوسیدگی زا می کشند واز بین می برند . دراین روش دندان پزشک ماده سیل کننده را به بیمار خواهد داد تا آن را در منزل روی دندانش بمالد با استفاده از این مواد ساختمان دندان تحریک می شود تا خود را بازسازی کند وساختمان جدیدی را جایگزین بخش های از دست رفته کند .

دندانپزشک

دندانپزشکی بدون درد ” را  Myles Dakin پایه گذاری کرده است . او از تکنیک های ویژه برای درمان بیمارانش درلندن استفاده کرد . بازسازی ساختمان از دست رفته دندان با این روش امکان پذیر است ،چون ساختمان عاج دندان دارای خلل ونفوذ پذیر است و از سوی دیگر دورن بزاق کلسیم وجود دارد که یکی از عوامل اصلی سازنده مولکول های دندان است .

بیشتر بخوانید:

برای جلوگیری از پوسیدگی دندان چه کنیم؟

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال