رژیم برای داشتن دندانی سالم

رژیم برای داشتن دندانی سالم

دندانپزشک ترمیمی با لیزر در این باره برای شما بازگو می کند که برای اینکه دندانی سالم تر داشته باشیم و مشکلات دندانی را حل کنیم، چه رژیمی بگیریم.

دندانپزشک ترمیمی با لیزر راهنمایی ای درباره رژیم غذایی برای جلوگیری از مشکلات دندانی معرفی می کند :

دندانپزشک ترمیمی با لیزر می گوید که یک رژیم غذایی متعادل، با مقدار زیادی کلسیم و ویتامین D برای افزایش جذب کلسیم همراه است، و هم چنین باید تمام مواد مغذی لازم برای ساخت دندانی قوی و نیز سالم نگه داشتن لثه ها و بافت های دهان فراهم شود. جوانان می توانند کلسیم کافی را از طریق مصرف روزانه از غذاهای لبنی، و همچنین از بسیاری از منابع دیگر (به عنوان مثال، توفو کلسیم پردازش، آب پرتقال غنی شده از کلسیم، سبزیجات سبز مانند کلم بروکلی) دریافت کنند.


مزایای فلوراید :

فلوراید از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند و با ساخت مینای دندان سخت تر، توانایی باکتری ها برای تولید اسید را کاهش می دهد که نابود کننده مینای دندان هستند، و می توانند با جایگزینی مواد معدنی در دندان ها روی از دست رفتن مینای دندان را کاهش دهند.

در مناطقی که محتوای فلوراید طبیعی از آب کم است و منابع آب حاوی فلوراید نیست، یا اگر خانواده شما از بطری و یا اسمز معکوس فیلتر آب استفاده می کنند، متخصصان اطفال و دندانپزشکان ممکن است به این رو آورند که مکمل فلوراید را معرفی کنند، خمیر دندان فلوراید، یا درمان فلوراید برای تقویت مینای دندان کودکان را توصیه ای در مقابل پوسیدگی دندان قرار دهند.

اکثر آب بطری حاوی مقادیر کافی از فلوراید نیست.

رژیم برای داشتن دندانی سالم

رژیم برای داشتن دندانی سالم


فلوراید بیش از اندازه و فلوئوروزیس :

یکی از عوارض ناشی از استفاده بیش از حد فلوراید فلوئوروزیس دندانی است. فلوئوروزیس محدوده ای است  از خطوط سفید کوچک که در سراسر دندان به ظاهر گچی می باشند. فلوئوروزیس را می توان با تجویز مکمل های فلوراید در جوامع با آب حاوی فلوراید و یا کودکان خردسال را به استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید عادت دهیم.

برای جلوگیری از این مشکل دوم، کودکان نباید بیش از یک لکه از خمیر دندان حاوی فلوراید را قبل از سن 2 سالگی استفاده کنید، اگر پزشک متخصص اطفال کودک شما یا دندانپزشک اطفال خوب متذکر می شود که به استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید بپردازید.

برای کودکان بزرگ تر از سن 2 سالگی، استفاده از تنها مقدار کمی به اندازه نخود از خمیر دندان حاوی فلوراید کافی می باشد. همچنین، پزشک متخصص اطفال خود و یا دندانپزشک اطفال می خواهد که محتوای فلوراید از آب های محلی تا حد امکان باشد و می تواند شما را راهنمایی کند آیا یک مکمل لازم است و یا بیش از آن مورد نیاز است.

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال