سرفه چیست؟

سرفه چیست؟

دندانپزشک اطفال خوب امروز در این پست به توضیح سرفه می پردازد و نحوه درمان آن را برای شما بیان می کند.

دندانپزشک اطفال خوب درباره سرفه می گوید که به صورت گفته شده در زیر می تواند باشد و راه های درمان آن چه می باشد. برای اطلاع از نحوه درمان آن می توانید به ادامه مطلب بروید.

 
پزشک اطفال درباره سرفه و درمان آن می گوید :
سرفه چیست؟
 
سرفه:
سرفه پاسخی است طبیعی به تحریک ریه و راه های هوایی که در اثر عوامل عفونی، التهاب یا تماس مجاری هوایی و ریه با مواد مضر مثل دود سیگار ایجاد می شود. سرفه ممکن است خلط دار یا خشک باشد. سرفه به دفع مواد مضر و خلط زیادی از ریه و مجاری هوایی کمک می کند.
 
سرفه های خلط دار :
اگر اقداماتی نظیر بخور دادن موثر واقع نشد، داروهای موکولیتیک و اکسپکتورانت تجویز می شود.
موکولیتیک ها با نرم کردن خلط، دفع آن را راحت تر می کنند، از شدت سرفه ها می کاهند و معمولا به صورت استنشاقی تجویز می شوند. ترکیبات اکسپکتورانت مانند کلرید آمونیوم به صورت خوراکی برای کاستن از شدت سرفه تجویز می شود.
 
سرفه های خشک :
داروهایی که در درمان این نوع سرفه استفاده می شود از مهار مرکز سرفه در مغز عمل می کنند. از آنتی هیستامین ها برای سرفه های خشک خفیف استفاده می شود. و از کدئین برای تسکین سرفه های مقاوم استفاده می شود. تمامی داروهای ضد سرفه اثر آرام بخش دارند و باعث خواب آلودگی می شوند.
ضد سرفه ها، گرچه سرفه را تسکین می دهند اما گاهی می توانند مضر و خطرناک باشند. در صورتی که سرفه بیش از چند روز طول بکشد یا با خون و تب یا علایم دیگر همراه باشد، بررسی های تشخیصی بیشتری لازم است. ضد سرفه ها، دارای یک مسکن خفیف مثل استامینفون، یک ضد سرفه، یک آنتی هیستامین و گاه کافئین هستند.
 
سرفه چیست؟

سرفه چیست؟

 
داروهایی که می توان برای درمان این گروه از بیماری در نظر گرفت به صورت زیر می باشد :
 
موکولیتیک ها: دورناز آلفا  – مسیستئین – کربوسیستئین.
ترکیبات اکسپکتورانت: کلرید آمونیوم  – گوایفنزین.
بخورها: منتول – اوکالیپتوس.
ضد سرفه های مخدر: کدئین – دکسترومتورفان – فولکودین.
ضد سرفه های غیر مخدر: آنتی هیستامین ها.

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال