پزشک اطفال و شب بیداری نوزادان

پزشک اطفال و شب بیداری نوزادان

طبق گفته های دندانپزشک اطفال خوب و یا پزشک اطفال، مساله ای که در این جا پیش می آید، نوزادانی که تازه متولد شده اند، بسیاری از آن ها در طول روز خواب هستند و شب را تا صبح بیدار می مانند که این هم خود نوزاد را اذیت می کند و هم والدین نوزاد که مجبورند پا به پای نوزاد تا صبح بیدار باشند.

طبق نظر پزشک اطفال، سوالی که در اینجا ممکن است مطرح شود، این است که چه کاری با نوزاد باید کرد که این عادت را از سر انداخته و شب را مانند افراد معمولی بخوابد. این سوال بسیاری از مادران عزیز است که در رابطه با نوزاد کوچک خود از پزشک اطفال دارند. حال با توجه به گفته های پزشک اطفال، به ادامه مطلب مراجعه کرده و نکات لازم را بخوانید.

سوال یک مادر از پزشک اطفال:

نوزادم در طول روز می خوابد و در شب بیدار است. آیا روشی یا نکته ای می دانید که در تغییر عادت های خواب نوزادم موثر باشد؟

 در جواب باید گفت که نکاتی می باشد که می توان برنامه ای سریع را برای آن ها تنظیم کرد. طبق نظر پزشک اطفال نکات به صورت زیر می باشند :

  • سعی کنید نوزاد را در طول روز بیدار نگه نداریدـ زیرا در هر صورت ممکن است نوزاد هم خواب شب و هم خواب روز را از دست بدهد و کلا بیدار بماند. هم چنین، در سعی نکنید که حتما او را در طول روز نخوابانید. هم چنین اگر هم نوزاد خواب است، شلوغ و سر و صدا نکنید و یا اینکه دم گوشش پچ پچ نکنید.
  • در طول شب با او بازی نکنید، ساده بگوییم، از نظر پزشک اطفال، او را شیر بدهید، جایش را عوض کنید و یا اینکه او را برگردانید تا بخوابد.
  • چراغ ها را در شب خاموش کنید، و ساکت باشید و محیط را آرام نگه دارید.
  • تکان دادن را امتحان کنید. ممکن است کمک کند تا نوزادتان زودتر به خواب رود و هم چنین خوابی طولانی تر داشته باشد.
  • زمان هایی که نوزادتان به خواب می رود شما هم با او استراحت کنید. کارهای خانه می توانند صبر کنند. مراقب خودتان باشید.

پزشک اطفال و شب بیداری نوزادان

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال