طراحی لبخند در دندانپزشکی زیبایی

در دنیای امروز که دنیای ارتباطات ، بازار و دانش است ظاهر یا نمای هر چیز و هر کس می تواند باعث آغاز موفقیت یا شکست یک پدیده گردد . در مجامع عمومی برای تلاش جهت یافتن یک کار جدید ، یا فروش بیشتر کالا و خدمات شیوه ظاهری می تواند در پذیرش یا رد فرد اثر گذارد . نمای ظاهری مطلوب در افزایش موفقیت های اجتماعی ، اقتصادی ، و عاطفی اثرگذار است و توانایی فرد را در یافتن شغلی مناسب تر افزایش می دهد . ظاهر مناسب اعتماد به نفس شخص را افزایش می دهد و این تصور را ایجاد می نماید که وی توانایی انجام کار را دارد . از آنجا که صورت و دهان جزو قسمت های مورد توجه ظاهر انسان است ، جای تعجب نخواهد بود که زیباسازی دندان ها و بخند هدف اصلی هر کار دندانپزشکی باشد .

گذر از دوره گیر مکانیکی به دوران مواد چسبنده در کارهای ترمیمی و نیز از چاقوی جراحی به برش های لیزری در اعمال جراحی بافت نرم امکان درمان های محافظه کارانه بر روی دندان و لثه را برای ایجاد ظاهری طبیعی تر ، متقارن تر و همگون تر فراهم ساخته است . توام بودن روش های فوق فوق بسیار مهم است ، چراکه ساخت ترمیم های زیبا و غیر قابل تشخیص بدون اصلاح شکل بافت لثه ای اطراف ممکن است نتایج نهایی کار را تحت تاثیر قرار دهد .

یک دندانپزشک زیبایی باید این اجزاء و روابط بین آنها را بشناسد و به آنها دقت کند. اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند مجموعه ای از درمانهای زیبایی را در بر می گیرد تا به ایجاد لبخندی زیبا منجر گردد. این درمانها شامل بلیچینگ، لمینیت یا لامینیت، ونیر یا کامپوزیت ونیر، روکش های فول سرامیک و غیره است، تا توسط آنها رنگ، شکل، فرم، موقعیت و سایر موارد را اصلاح کنیم و لبخندی زیبا و جذاب را به بیمار هدیه بدهیم.

طراحی لبخند

 

عواملی  که در انتخاب طرح لبخند موثر است :

1- شکل صورت

2- انتظارات شخصی

3- سن و جنس
در هنگام مشاوره ، دندانپزشک زیبایی تمامی این عوامل را در نظر خواهد گرفت و طرح لبخند ویژه ای را پیشنهاد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید :

کاربرد لیزر در پوسیدگی دندان و دندانپزشک ترمیمی با لیزر

ترمیم توسط دندانپزشک ترمیمی با لیزر

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال