مسواک زدن بعد از خوردن غذاهای اسیدی

مسواک زدن بعد از خوردن غذاهای اسیدی

پزشک اطفال و یا دندانپزشک اطفال خوب در این مطلب برای شما اطلاعاتی درباره مسواک زدن بعد از خوردن غذاهای اسیدی جمع آوری کرده است.

پزشک اطفال یا دندانپزشک اطفال خوب در بعضی مواقع نباید مسواک بزنید و باید صبرکنید تا زمان بگذرد و مواد اسیدی که در غذاهایتان بوده اند هضم شوند چون با  این کار به پوسیدگی دندان هایتان دامن می زنید.

بررسی‌ها توسط دندانپزشک ها نشان می‌دهند که مسواک زدن پس از خوردن غذاهای اسیدی عامل بسیار مهم تخریب دندان‌ها بوده که متأسفانه اغلب افراد جامعه از این موضوع بی‌اطلاع هستند.دندانپزشکان توصیه می‌کنند پس از خوردن غذاها و نوشیدنی‌های ترش و اسیدی نباید مسواک بزنیم آیا پرسیده‌اید دلیل آن چیست؟

بسیاری از افراد در خصوص زمان دقیق مسواک زدن اطلاع کافی ندارند و به همین دلیل با وجود اینکه به طور حتم مسواک می‌زنند حتی از نخ دندان نیز استفاده می‌کنند دچار مشکلات مربوط به دندان می‌شوند.
 دندانپزشک ها عقیده دارد غذاهای اسیدی تأثیرات منفی قابل ملاحظه‌ای روی سلامتی دندان‌ها دارند.

670px-Brush-Kids'-Teeth-Step-7

در واقع غذا‌ها و نوشیدنی‌های اسیدی مانند برخی از مرکبات و آب میوه‌هایی که در وعده‌های غذایی اصلی مصرف می‌شوند، می‌توانند موجب نرم شدن مینای دندان شود که مسواک زدن بلافاصله پس از مصرف این نوع غذا‌ها و نوشیدنی‌ها باعث سایش مینای دندان و در نتیجه پوسیدگی دندان‌ها می‌شود.
بهتر است مسواک زدن حدود یک ساعت پس از مصرف غذاهای اسیدی صورت گیرد تا احتمال بروز درد و حساسیت شدید دندانی و همچنین مشکلات زیبایی دندان‌ها و حتی پوسیدگی دندان‌ها برطرف شده و سلامتی دهان و دندان حفظ شود.

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال