دندانپزشک

در این بخش شما با جزئیات خدمات دندانپزشکی قابل ارائه و روش ها و تجهیزات مورد استفاده آشنا خواهید شد :

  درمان پوسيدگی و بيماري های دهان و دندان با تكيه بر روش های كنترل رفتاری از ٢ سالگی

:.————————-.:

  درمان های دندانپزشكی با تجهيزات آرام بخشی sedation برای كودكان غيرهمكار از ٢ سالگی و نوجوانان با اختلالات اضطرابی و كودكان با ناتوانی های خاص سندروم داون down syndrom ( درمان های آرام بخشی هیچگونه عوارضی برای کودکان نداشته و جایگزین مناسبی برای درمان های تحت بیهوشی می باشد )

:.————————-.:

  درمانهای دندانپزشكی اطفال با ليزر ، كاربردها  و مزايای آن :

 انجام درمانهای دندانپزشكی تا٩٠٪ موارد بدون نياز به بی حسی انجام ميگيرد ، در اين تكنولوژی نور ليزر همزمان با برداشت پوسيدگی باعث مسدود كردن كانال های عصبی و جلوگيری از انتقال حس درد ميشود .دندانپزشک اطفال

 برداشت پوسيدگی با ليزر بصورت پرتاب نور ليزر بوده و باعث حذف صداها و لرزش های ناهنجار ابزار دندانپزشكی می شود .

 انجام جراحی های كوچک در دهان توسط ليزر بدون خونريزی و التهاب و درد انجام ميشود و ترميم بافتی سريع صورت ميگيرد نظير انجام فرنكتومی و جراحی های لثه و حذف بافت اضافی لثه .

 حذف رنگدانه های سياه روی لثه و ايجاد لثه صورتی رنگ بدون خونريزی و با ترميم سريع .

 حذف لثه اضافی و بافت ملتهب لثه كه در اثر تماس با براكت های ارتودنسی و يا بهداشت پايين ايجاد ميشود ، بدون خونريزی و با ترميم سريع

 با  بهره مندی از خاصيت ميكروب كشی ليزر از درمانی ايمن بهره مند ميشويم . فوتون های ليزر در حين تابش با خاصيت از بين بردن تمامی ميكروب ها در حين درمان ، موفقيت درمان را بالا برده و از انتقال بيماري های ميكروبی جلوگيری ميكنند.

:.————————-.:

 تشخیص پوسیدگی ها با پیشرفته ترین و دقیق ترین تجهیزات تشخیص پوسیدگی :

 با بهره مندی از تکنولوژی جدید می توان حتی پوسیدگی هایی را که در معاینه عادی یا گرافی دندانی مشخص نمی باشند یا در مرحله شروع هستند را خیلی دقیق و به موقع تشخیص داد.

:.————————-.:

  درمان پوسيدگی های سطحی با ژل حلال پوسيدگی و حذف برداشت با دستگاه چرخنده و حذف صدای لرزش

:.————————-.:

  بازسازی بافت دندان ها با پركردگی های مخصوص اطفال با خاصيت آزادسازی فلورايد به منظور جلوگيری از پوسيدگی مجدد و در رنگ های سفيد و ٨ رنگ شاد به منظور تشويق در درمان دندان های شيری و مراقبت های بهداشتی پس از درمان

:.————————-.:

رکنی2  آشنایی با روش های صحيح پيشگيری و مراقبت های بهداشتی در نوزادان ، كودكان و نوجوانان

:.————————-.:

رکنی2  آشنایی با روش های كاهش استرس در مراجعات نخست و موفقيت در انجام درمان با كنترل رفتاری و جلب همكاری كودک

:.————————-.:

رکنی2  انجام مشاوره ها و درمان های تخصصی كودكان و نوجوانان توسط متخصصين حاذق در رشته های :

1- ارتودنسی و نقش ناهنجاری های ارتودنسی در سلامت دهان و دندان

رکنی ترتيب منظم دندان ها و رابطه درست فک ها در هنگام جويدن باعث ميشود بطور طبيعی دندان ها همديگر را تميز كنند و مانع گير غذايی و ايجاد پوسيدگی ميشوند پس با اصلاح در هم ريختگی دندان ها و ايجاد رابطه درست فكی با درمان های ارتودنسی باعث پيشگيری از ايجاد پوسيدگی می شويم . همچنين از تشكيل جرم و التهاب لثه كه به دليل بهم ريختگی دندانی و كمبود فضای فكی ايجاد ميشود جلوگيری ميكنيم كه اين امر در سلامت لثه و پيشگيری از تحليل های استخوانی نقش دارد .

2- گوش و حلق و بينی اطفال و نقش ناهنجاری های آن در سلامت دهان و دندان

رکنی بسياری از ناهنجاری ها و آنرمالی های حلق و بينی بصورت غير مستقيم باعث افزايش ايجاد پوسيدگی های دندانی و دفورميتی و بد شكلی های ناحيه فک و دهان می گردند كه با تشخيص به موقع از ايجاد آسيب به اين نواحی جلوگيری می شود . تنفس دهانی و انسداد راه هوايی بينی و بزرگ بودن بيش از حد لوزه ها و وجود پوليپ های نا بجا در راه حلق و بينی باعث باز ماندن بيش از حد دهان و ايجاد بد فورمی فک و دهان می گردد همچنين با كاهش ترشح بزاق كمک به ايجاد پوسيدگی های دندانی می شود .

3- گفتار درمانی اطفال

4- بيماري های اطفال در پزشكی و اثر آنها در سلامت دهان و دندان