نظر پزشک اطفال و گیاه خواری

نظر پزشک اطفال و گیاه خواری

پزشک اطفال درباره گیاه خواری در این مطلب توضیح داده است و اینکه گیاه خواری به چه مفهومی می باشد.

توسط دندانپزشک اطفال خوب جهت اطلاع از این قضیه که جمع آوری شده است، ارائه دهنده مطالبی درباره دندانپزشکی اطفال بدون بیهوشی و دندانپزشکی اطفال با سدیشن، به ادامه مطلب رفته و از ادامه مطلب رفته و از این مطلب استفاده لازم را ببرید.

گیاه خواری :

گیاه‌خواری به معنای پرهیز از خوردن گوشت جانوران است که ممکن است شامل پرهیز از غذاهایی مانند مواد شیری که خاستگاه جانوری دارند نیز بشود. چندین نوع گیاه‌خواری وجود دارد که بسته به نوع آن، جهت گیری گیاه‌خواران در برابر دام‌ها و فراورده‌های دامی متفاوت است. گیاه‌خواران در کنار نخوردن و یا کمتر خوردن فراورده‌های جانوری با آزار و کشتار آن‌ها نیز مخالف‌اند.

برخی از گیاه‌خواران از پوشیدن لباس‌هایی مانند چرم، ابریشم، و خز که از کشتن جانوران به دست آمده نیز پرهیز می‌کنند. در وگنیسم (Veganism) که گاهی «گیاه‌خواری کامل» هم نامیده می‌شود از همهٔ فراورده‌های جانوری، چه از کشتن جانوران به دست آمده باشند و چه با بهره‌گیری از آن‌ها (مانند لبنیات، تخم مرغ، عسل، و…)، پرهیز می‌شود.

امروزه در همهٔ کشورهای جهان گیاه‌خواران وجود دارند و در بعضی کشورها همانند هند، گیاه‌خواری دارای ریشه‌های تاریخی و مذهبی است.

با اینکه در پیش گرفتن رژیم گیاه‌خواری به شیوه‌های گوناگونی امکان‌پذیر است اما وجه مشترک تمام این شیوه‌ها پرهیز از خوردن گوشت حیوانات خونگرم است.

نظر پزشک اطفال و گیاه خواری

گیاه خواری در کودکان :

با برنامه ریزی دقیق، سبک زندگی یک گیاه خوار می تواند سالم باشد و می تواند نیازهای غذایی نوجوانان را برطرف کند. رژیم یک گیاه خوار شامل محصولات شیری و تخم مرغ می باشد که معمولا مواد مغذی کافی را فراهم کند که ممکن است نیاز شما به مکمل آهن را برطرف کند.

گیاه خواران، گیاه خواران سرسختی هستند که هیچ محصول حیوانی نمی خورند، از جمله لبنیات، تخم مرغ، ماهی. آن ها ممکن است کلسیم اضافی، ویتامین B12، ویتامین D، که می توانند توسط غذاهای غنی شده تهیه شود.

به جای اینکه هر دفعه بشقابی جدا برای نوجوان گیاه خوارتان بگذارید، گاهی اوقات هم خودتان در خوردن آن شریک شوید. از پزشک اطفال خودتان بپرسید تا به شما رژیم غذایی مناسب را معرفی کند.

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال