فواید نوشیدن آب برای دندان ها

تصمیمات جدید برای داشتن دندان هایی سالم تر در فصل جدید

در فصل جدید و مدارس، بهتر است یک لیستی از بهترن کارهایی که می خواهید انجام دهید، بنویسید. دندانپزشک اطفال خوب در تهران می تواند در این باره به شما کمک کند.

توصیه های دندانپزشک کودکان در مراقبت از دهان و دندان :

بهترین زمان برای کنار گذاشتن عادت های بد دهانی و دندانی قدیم و آمادگی برای داشتن برنامه ای جدید می باشد. حتی دندانپزشک اطفال خوب در تهران هم خیلی در این باره مکررا می گوید که چرا صحبت از سلامتی می شود، فقط سال نو به ذهن ما می رسد؟! مثلا با شروع سال نو حتما بهترین روش را برای بهداشت دها و دندان به کار گیریم. بلکه از هر زمانی می توان استارت زد، مثلا در همین فصل جدید و مدارس. بیماری های دهان زمان خاصی ندارند و می توانند مشکلات دیگر هم در پی داشته باشند. با دنبال کردن توصیه های دندانپزشک اطفال خوب در تهران بهترین روش ها را برای داشتن دندان هایی سالم به کار گیرید.

میوه و سبزیجات بخورید!

از هیچکس مخفی نیست که میوه و سبزیجات برای سلامت کل بدن لازم هستند. رژیم درست به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می کند و به مبارزه با اختلالات دهانی، مثلا بیماری های لثه می پردازد. آنتی اکسیدان ها و دیگر مواد مغذی در میوه ها، سبزیجات، حبوبات و آجیل ها یافت می شوند و می توانند به مبارزه با باکتری ها و التهابات بپردازند، همچنین به محافظت از دندان ها و لثه ها می پردازند. میوه ها و سبزیجاتی مثل سیب، هویج و کلم به پاکسازی پلاک ها از روی دندان بسیار کمک می کنند و بوی دهان را بهتر می کنند.

نوشیدن چای و قهوه را کمتر کنید!

نوشیدنی هایی مثل چای، قهوه و غیره می توانند منجر به لکه شدن دندان ها شوند. برخی لکه ها خیلی عمیق اند و با یک برنامه بهداشتی منظم می توانند توسط دندانپزشک در مرکز دندانپزشکی پاکسازی شوند. اما اگر همچنان به نوشیدن این مواردی که گفته شد ادامه دهید، لکه ها به داخل مینای دندان نفوذ می کنند. محدود کردن این نوشیدنی ها و شستشو با آب به طور مرتب می تواند لکه های تیره را از دندان ها پاک کرده و ریسک پوسیدگی را کاهش دهد.

آب زیاد بنوشید!

نوشیدن آب به مقدار زیاد فواید دیگری هم برای بدن دارد. آب بدن را آبرسانی کرده و به عضلات انرژی می دهد، و سموم بدن را دفع می کند. همچنین کالری آن صفر می باشد و برخلاف نوشیدنی های اسیدی و قندی، برای دندان ها آسیب زا می باشد، به جلوگیری از پوسیدگی دندان ها نیز کمک می کند.

مراقبت از دهان و دندان کودکان

دوبار در روز مسواک بزنید!

مسواک زدن دوبار در روز برای پاکسازی پلاک ها از روی دندان بسیار کارساز است. پلاک ها نرم و چسبنده هستند و روی دندان ها ساخته می شوند و سرشار از باکتری ها هستند. این باکتری ها از شیرینی جات و نوشیدنی ها تغذیه می شوند و کم کم مینای دندان را می خورند. با مسواک زدن روزانه می توان پلاک های باقی مانده روی دندان ها را از بین برد و از پوسیدگی مینای دندان جلوگیری کرد. به خاطر این است که دوبار در روز مسواک زدن بسیار مهم است. مطمئن شوید که از یک مسواک با برس نرم استفاده می کنید و خیلی سفت مسواک نمی زنید.

روزانه نخ دندان بکشید!

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به طور روزانه برای بهداشت دهان و دندان بسیار مهم هستند. پلاکی که روزانه از روی دندان ها پاکسازی نشود، می تواند منجر به تارتار شود. با پیشرفت تارتار، بافت لثه متورم می شود، و همینطور خونریزی هم خواهد داشت. به این حالت ژنژویت می گویند، مرحله اولیه از بیماری پریودنتال.

با دندانپزشک خانوادگی خود ملاقاتی داشته باشید!

با ویزیت دندانپزشک به طور مرتب و دوبار در سال، می توانید از بیماری های دهانی که ممکن است برایتان پیش بیاید، پیشگیری کنید. در طی ویزیت هایی که می شوید نه تنها می توانید برای پاکسازی عمیق دندان ها اقدام کنید، همچنین با رادیولوژی های دندانی از وضعیت دندان هایتان مطلع شوید.

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال