کودکان هم می توانند جرم گیری کنند؟

جرم گیری دندان کودکان :

کودکان هم همانند بزرگسالان باید مرتبا، هر 6ماه یک بار، برای ویزیت و حتی در صورت ضرورت جرم گیری نزد یک دندانپزشک اطفال خوب مراجعه کنند.

چنین معاینه های منظم از یک سالگی شروع می شود و علتش هم رشد سریع دندان ها در انی مدت می باشد. یک دندانپزشک اطفال خوب و با تجربه می تواند بر روند رشد دندان های کودک نظارت داشته و جرم گیری دندان هایش را به طور مرتب انجام دهد. زیرا از بروز پوسیدگی دندان ها جلوگیری می شود و مشکلات دندانی که نیاز به ارتودنسی دارند یا دیگر خدمات دندانپزشکی، به موقع تشخیص داده می شوند و در نتیجه از درمان های پرهزینه در آینده جلوگیری می شود.

فیشورسیلانت چطور؟ می تواند انجام شود؟

علاوه بر جرم گیری دندان کودک که می تواند در مرکز دندانپزشکی به جهت پیشگیری از پوسیدگی صورت گیرد، فیشور سیلانت دندان کودکان هم نیز می تواند انجام شود. سیلانت یک ماده پلاستیکی می باشد که معمولا روی سطح جویدن دندان های عقبی اعمال می شود. زیرا دندان های عقبی نسبت به پوسیدگی مستعدتر می باشند. در واقع با دور نگه داشتن جرم و یا پلاک دندان ها می توان از سطوح این دندان ها محافظت کرد.

باندینگ دندان کودکان هم ممکن است؟

به دلیل لب پر شدن دندان کودکان، به خاطر شیطنت های کودکی شان، همچنین شکستگی های دندان های پیشین در دوران کودکی، می توان از روش باندینگ و از مواد همرنگ دندان استفاده کرد. در واقع با این کار به ترمیم دندان آسیب دیده پرداخته می شود. رزین هایی که تهیه شده اند، از جنس پلاستیک و شیشه هستند که روی دندان های شیری یا دائمی کودکان به کار به برده می شوند؛ البته تا دوران جوانی و کامل شدن رشد صورت می توانند همچنان باقی بمانند.

جرم گیری دندان کودکان

درباره درمان ریشه یا عصب کشی دندان کودکان چطور؟

درمان ریشه نوعی جراحی می باشد که در آن، پالپ دندان به دلیل التهابی که دارد، و در اثر پوسیدگی به این روز افتاده، برداشته می شود. در واقع باکتری از اتاق پالپ برداشته می شود تا از بروز آبسه یا عفونت دندان جلوگیری شود.

ارتودنسی کودکان بالاخره خوب است یا نه؟

معمولا اختلالات فکین و دندان ها تا سنین 7 سالگی در کودکان مشخص می شود. با ارتودنسی پیشگیرانه کودکان می توان در این زمان به رشد صحیح دندان و فک کمک کرد. در رابطه با ارتودنسی دندان کودکان، نکته ای که باید توجه داشت چون یک درمان زودهنگام در کودکی بخاطر در رشد بودن کودکان می باشد، باید نزد یک متخصص ارتودنسی کودکان خوب مراجعه کرد.

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال