راه های تاثیرگذار برای رفع اضطراب دندانپزشکی !

آیا رفتن نزد دندانپزشک را به این دلیل به تعویق انداخته اید که می ترسید به چه روش هایی ممکنه انجام بشه یا چه اتفاقاتی قراره بیفته؟ اگر در مورد رفتن نزد دندانپزشک شدید عصبی شدید، فکر ویزیت شدن، همه این ها اضطراب دندانپزشکی شما را بیشتر خواهند کرد.

اضطراب دندانپزشکی ممکن است از عصبی بودن خفیف گرفته و تا حدودی هم رایج باشد. تا یک ترس جدی از مورد ویزیت دندانپزشکی که متغیر می باشد.

با این اوصاف برنامه ریختید نزد دندانپزشک مراجعه کنید، اما در مورد نحوه مقابله با اضطراب دندان مطمئن نیستید، در ادامه چند استراتژی به شما معرفی می‌کنیم که ممکن است تا حدی به شما کمک کند.

راهکارهایی برای کمک به مقابله با اضطراب دندانپزشکی

1. منبع اضطراب تان را پیدا کنید

وقتی به این قضیه فکر می کنید، چه چیزی شما را در مورد صندلی دندانپزشکی عصبی می کند؟ شایدم بدانید اضطراب دندانی تان ناشی از چیست، یا شایدم مطمئن نیستید.

در مورد ویزیت های دندانپزشکی چطور؟ عصبی هستید؟ برمیگردد به کودکی که اغلب به دندانپزشک نمی رفتید، بنابراین محیطی ناآشنا برای شماست؟ یا تجربه بدی در دندانپزشکی داشتید؟ یا شاید هم از یک خبر ساده و بد می ترسید، مانند شنیدن پوسیدگی دندان یا چیزی مشابه آن؟ یافتن منبع اضطراب دندانی تان به شما در مدیریت آن بسیار کمک می‌کند.

2. مثبت فکر کنید و مفروضات را کنار بزنید.
راه های تاثیرگذار برای رفع اضطراب دندانپزشکی !

شاید منشا اضطراب دندانی شما از یک تجربه بد قبلی باشد.

از خودتان بپرسید که آیا احتمال این وجود دارد که دوباره اتفاق بیفتد یا چطور می توان از آن جلوگیری کرد.

اگر ترس دیگری در مورد ویزیت دندانپزشکی دارید، برخی از مفروضات ممکن را کنار بزنید. به عنوان مثال، اگر می ترسید ویزیت تان هم تجربه دردناکی خواهد بود، از خود بپرسید که چرا. روش های دندانپزشکی نباید دردناک باشند و اگر ناراحتی زیادی دارید، دندانپزشک شما می تواند کمک کند.

3. با خودتان روراست باشید، و حرف بزنید!

صحبت با دندانپزشک در مورد اضطراب دندانپزشکی یکی از بهترین راه ها برای مقابله با اضطراب دندان است.

اگر در گذشته تجربه بدی داشته اید، به اشتراک بگذارید و توضیح دهید که چرا امروز باعث اضطراب دندانی شما شده. اگر به درد و ناراحتی اطراف دهان و لثه خود حساس هستید، خجالت نکشید.

بسیاری از مردم این احساس را دارند. حتما برای دندانپزشک خود توضیح دهید، تا جایی که می توانید در مورد سطح استرس یا اضطراب خود واضح‌تر توضیح دهید. اگر در طول ویزیت خود احساس ناراحتی بیش از حد می کنید، به دندانپزشک خود اطلاع دهید تا در صورت لزوم، روش را تنظیم کرده یا مقدار مناسب بیهوشی را ارائه دهد.

4. سوالات خود را بپرسید

سوال پرسیدن یکی دیگر از راه های خوب برای مقابله با اضطراب دندان است.

بسیاری از اضطراب های دندانپزشکی ناشی از ندانستن ها از ویزیت یا جراحی های دندانپزشکی است.

از دندانپزشک خود بپرسید چه روش هایی انجام خواهند داد و این روش ها شامل چه مواردی می شود. وقتی می دانید چه انتظاری دارید و چرا یک روش ضروریست، غافلگیر نخواهید شد.

5. از موسیقی استفاده کنید

اگر موسیقی در موقعیت های دیگر شما را آرام می کند، در طول ویزیت دندانپزشکی هم مفید خواهد بود.

از دندانپزشک خود بپرسید که آیا می توانید در طول ویزیت خود موسیقی پخش کنید یا با صدای بلند یا با استفاده از هدفون گوش کنید. تمرکز بر روی موسیقی به جای این روش ممکن است به مدیریت اضطراب دندان شما کمک کند.

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال