یک دندانپزشک اطفال خوب چه خصوصیاتی دارد؟

هر مشخصه ای که یک دندانپزشک اطفال خوب باید دارا باشد!

 درمان دندان های کودکان نسبت به برگسالان دارای حساسیت بیشتری می باشد و به همین خاطر باید در انتخاب دندانپزشک دقت بیشتری داشت. به این منظور که به راحتی نباید سراغ هر دندانپزشکی رفت؛ بلکه باید در رابطه با دندانپزشک اطفال مورد نظر تحقیق کرده و با اطمینان اقدام کرد.

شرایط یک دندانپزشک خوب و نیز یک مطب دندانپزشکی کودکان :

دارای فضایی شاد و کودکانه :

دندانپزشک اطفال باید شرایط و فضا را برای درمان کودک فراهم سازد، حال در هر زمینه و رشته ای که فعالیت می کند. ایجاد سالن انتظار با محیطی شاد یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه داشت. همچنین قرار دادن امکاناتی برای سرگرمی کودک هم در مطب دندانپزشکی اطفال بسیار مورد توجه می باشد.

ایجاد فضایی آرام :

از جمله مواردی که به آرامش کودک در دندانپزشکی کمک می کند، فضایی آرام و بدون سرو صدا در دندانپزشکی می باشد. زیرا همین مورد تاثیر بسیاری بروی کودک دارد. زیرا با وجود هرگونه سرو صدایی ذهن کودک متشنج شده و ممکن است ترس او فرایند درمان را دچار اختلال کند.

خوش رفتاری با کودک :

دندانپزشک اطفال باید بتواند ترس کودک را کنترل کند و بر چنین مشکلی غلبه کند. زیرا ممکن است برخی کودکان به دلیل ناآگاهی والدین از محیط دندانپزشکی بترسند. به همین دلیل زمانی که کودک بی قرار است، دندانپزشک باید با روش های منحصر به فردی با او صحبت کند.

خصوصیات یک دندانپزشک اطفال خوب

داشتن صبر :

صبر و حوصله دندانپزشک به موفقیت او در انجام خدمات دندانپزشکی بسیار کمک می کند. خصوصا که کودکان بی قرارتر از برگسالان می باشند، به همین دلیل باید زمان بیشتری روی این درمان اختصاص داد.

تخصص و مهارت دندانپزشک :

میان تخصص و مهارت دندانپزشک در نتیجه درمان بسیار تاثیرگذار است. اگر دندانپزشک دارای مهارت کافی باشد، زمان درمان دندانپزشکی کودک نیز کوتاهتر می شود. در ضمن کودک درد کمتری حس می کند و باعث می شود کودک در مراجعات بعدی بدقلقی نیز نکند.

دادن راهنمایی های لازم به کودک :

پس از انجام مراحل درمانی، دندانپزشک به کودک توصیه های لازم را می کند و مراقبت های ضروری را به او یاداور می شود. در ضمن هرچیزی که بعد از درمان لازم باشد را به او توصیه می کند.

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال