چطور دندان درد بعد ارتودنسی کودکان را کمتر کنیم؟

چگونه از درد بریس ها یا ارتودنسی دندان خلاص شوید :

به چند نمونه راه حل برای کاهش دندان درد بعد از ارتودنسی دندان می پردازیم.

مسکن های بدون نسخه

داروهای مسکن بدون نسخه راهی آسان برای خلاص شدن از شر اکثر دردهای بریس هستند.

انواع مختلفی از مسکن ها وجود دارد، مانند استامینوفن که در تیلنول استفاده می شود، NSAID ها که در ایبوپروفن استفاده می شود، یا ناپروکسن. داروهای مسکن تجویزی برای درد بریس‌ها ضروری نیستند و نباید از آن‌ها استفاده کرد، به‌ویژه داروهایی که خطر اعتیاد دارند.

مراقب باشید از داروها فقط طبق دستور استفاده کنید و مطمئن شوید که با داروهای دیگری که مصرف می کنید تداخل نداشته باشند. به عنوان مثال، NSAID ها می توانند التهاب و درد را کاهش دهند، اما آنها همچنین رقیق کننده های خون هستند که می توانند با سایر داروها تداخل منفی داشته باشند. NSAIDs همچنین در صورت مصرف بیش از حد می تواند باعث زخم معده شود. استامینوفن را می توان برای تسکین سردرد و دردهای عضلانی استفاده کرد، اما مصرف بیش از دوز توصیه شده می تواند باعث آسیب کبدی شود. برچسب ها را با دقت بخوانید و طبق دستورالعمل استفاده کنید.

کاهش درد بعد از ارتودنسی دندان

از کمپرس های یخ استفاده کنید

یخ برای انواع دردها، از جمله درد بریس ها، به خوبی عمل می کند.

از کمپرس یخ به شکل منجمد استفاده کنید، کیسه های Ziploc را با تکه های یخ یا حتی یک کیسه یخ زده سبزیجات هم می تواند استفاده شود. حوله ای را دور کیسه یخ بپیچید و مراقب باشید در حالی که یخ رو گذاشتید خوابتان نبرد.

گرمش کنید.

گرما با شل کردن عضلات و کاهش التهاب مانند یخ عمل می کند.

می توانید از حوله گرم شده یا پد گرمکن استفاده کنید. اسانس، برگ یا گل های اسطوخودوس، اکالیپتوس، بابونه یا بادرنجبویه را برای اثرات آرامش بخشی بیشتر و بهتر اضافه کنید.

نوشیدنی های سرد یا خوراکی های سرد را امتحان کنید.

نوشیدنی‌های سرد و خوراکی هایی مانند بستنی یخی با بی‌حس کردن موقت درد لثه عمل می‌کنند.

آب سرد بنوشید، بستنی، یا دیگر غذاها و نوشیدنی های سرد مورد علاقه خود را امتحان کنید.

غذاهای نرم بخورید.

اگر بریس های شما باعث درد می شوند، فشار روی دندان های خود را تا حد امکان کاهش دهید.

خوراکی های نرم مانند بستنی، ماست، موز، پوره سیب زمینی یا سوپ بخورید و از غذاهای ترد و سفت خودداری کنید. برای اینکه این روند کمی آسان‌تر شود. می توانید به خودتان (یا فرزندتان) پاداش خاصی بابت ان بدهید.

از یک بی حس کننده خوراکی استفاده کنید.

بی‌حس‌کننده‌های خوراکی ژل‌هایی هستند که می‌توانید با خیال راحت آن‌ها را در هر ناحیه داخل دهانتان بمالید تا درد را متوقف کنید.

می تواند یک راه موثر برای خلاص شدن از درد بریس هایی باشد که در یک ناحیه موضعی اذیت تان می کنند. این ژل ها باعث ایجاد بی حسی موقت می شوند تا درد دندان درد بواسطه بریس ها را متوقف کنند.

شستشو با آب نمک

در برخی موارد، سیم‌ها و براکت‌های بریس‌ها می‌توانند زخم‌هایی ایجاد کنند که روی لثه ها یا دهان ساییده می‌شوند.

برای اینکه این نواحی عاری از عفونت باشند و درد را کاهش دهید، از یک محلول آب نمک استفاده کنید.

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال