آیا ارتودنسی برای همه سنین خوب است؟

ضرورت ارتودنسی دندان کودکان

به عنوان والدین کودک و دندانپزشک اطفال همیشه بهترین را برای کودک خواسته اند. این بهترین ها شامل دندان های سالم و لبخند رضایت بخش می باشد. در مطب دندانپزشک اطفال خوب در تهران هدف از ارتودنسی دندان کودکان، درمان کودکان به بهترین نحو است.

همه کودکان باید در سن 7 سالگی چکاپ های ارتودنسی داشته باشند. یک لبخند زیبا و دائمی که جنبه سلامت آن مهمتر می باشد، یعنی کودک نیاز به فکین و دندان های کاملا مرتبی دارد. انجمن آمریکایی ارتودنسی توصیه کرده است که کودک باید بعد از 7 سالگی چکاپ ارتودنسی به طور مرتب داشته باشد. از آن زمان، دندان های کودک به اندازه کافی رشد کرده  تا جایی که می توان مشکلات دندانی که تحت تاثیر فکین می باشند را درمان کرد؛ البته یکسری دندان های شیری هم هنوز هستند که رشد کامل نکرده اند. این چکاپ ها باعث می شود وضعیت بایت دندان های کودک بررسی شوند، و اینکه آیا ارتودنسی کودک ضروریست یا خیر! دندانپزشک اطفال ممکن است حتی رشد و یا پیشرفت فکین را بررسی کند، سپس در صورت تشخیص، درمان درست را به کار می گیرد.

درمان زودرس چیست؟

درمان زودرس ممکن است از مشکلات بسیار جدی و پیشرفت آن جلوگیری کند و در سنین پایین تر و با پیچیدگی کمتری انجام شود. در برخی موارد دندانپزشک اطفال امکان دارد که به نتایجی برسد که ممکن است با رشد فکین و صورت ممکن نباشد.

ارتودنسی دندان کودکان

انتخاب یک زمان مناسب برای درمان ارتونسی کودکان :

با وجود اینکه سن کودکان برای ارتودنسی ممکن است متفاوت باشد، درمان ارتودنسی اغلب اوقات بین سنین 9 تا 14 سالگی شروع می شود. چون برخی مشکلات دندانی در این سنین بهتر می توانند درمان شوند. اگر دیده شود که نیاز به درمان می ابشد، ارتودنتیست یک زمان خوب را برای شروع پیشنهاد می کند. این بهترین موقعیت را به ارتودنتیست می دهد تا :

  • رشد فک را بررسی کند
  • خطر کمتری از تروما دندان های جلو را تهدید کند
  • عادت های بد دندانی تصحیح شوند
  • ظاهر بهبود پیدا کرده و اعتماد به نفس کودک بالا رود
  • دندان ها را به موقعیت درستشان راهنمایی می کند
  • یک نظم زیبایی از دندان ها، لب ها و به صورت می دهد

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال