در چه سنی باید ارتودنسی کرد؟

چیزهایی که باید مادران درباره ارتودنسی کودکان شان بدانند!

مادرشدن یعنی به دست گرفتن هزاران وظیفه، مثل پختن، تمیزکردن، پرستاری کردن، معلمی کردن، و …. که البته این لیست همچنان ادامه دارد. فقط یک بخش از این وظایف هست که باید به دست ارتودنتیست سپرد. همانطور که دندانپزشک اطفال خوب در تهران توصیه می کند، باید علاوه بر مراجعات منظم نزد دندانپزشک اطفال خوب در تهران نزد ارتودنتیست هم باید مراجعه کرد.

ارتودنتیست ها دو سه سال بیشتر از دندانپزشکان دوره می بینند، و تخصص هایی در رابطه با حرکت دندان ها، رشد اعضای و رشد دندان ها می گیرند. صحبت از دندان های کودک و سلامت دهان که می شود، شما به دنبال یک توصیه و اطلاعات تخصصی می باشید، پس به کمک دندانپزشک اطفال خوب در تهران به بررسی یکسری از نکاتی که در ارتودنسی دندان کودکان لازم است، برای مادران، می پردازیم.

1 : ارتودنسی صحبتی فراتر از صاف کردن دندان هاست.

ارتودنسی عبارت است از تشخیص، پیشگیری و تصحیح دندان ها و فکینی که جای درستشان نیستند. طبیعی است که به این فکر کنید دندان های صاف و یکدست هم طبیعتا سلامت دهان را به همراه دارند، در غیر این صورت مشکلات دندانی بسیاری به همراه خواهند داشت که دلایل زیرلایه ای دارند. ارتودنتیست ها اموزش دیده اند که بیش از یک لبخند را به شما هدیه دهند. با کمک ارتودنتیست ها حرکت و رشد فک تصحیح می شود، در واقع مشکلات آدربایت و اوربایت حل می شوند. همچنین همراه با رشد دندان ها وضعیت ارتودنسی بررسی می شود، هر گونه به هم ریختگی دندان ها نیز تحت نظر می باشند.

2 : کودک از 7 سالگی باید برای ارتودنسی مراجعه کند.

شاید به نظر عجیب بیاید که به کودکان پیشنهاد بدهید در این سن نزد ارتودنتیست بروند، اما توصیه دندانپزشک اطفال خوب در تهران این است که این کار انجام شود. با بررسی متخصص ارتودنسی کودکان در سن 7 سالگی، می توان مشکلات بالقوه ای که دندان های دائمی کودک و بایتش را تهدید می کنند، درمان کرد. اکثر کودکانی که در این سن می بینیم نیازی به این درمان نخواهند داشت، اما هنوز هم می توانند برای حل این مشکلات تحت نظر باشند.

3 : پیش متخصصی بروید که با او راحت هستید.

به طور میانگین، بیماران نیاز دارند که هر 6 الی 8 هفته یک بار در طول درمان ویزیت شوند، بنابراین پیدا کردن یک مطب و متخصصی که با آن راحت باشید، خیلی مهم است.

سن ارتودنسی کودکان

4 : گزینه های متعددی مطرح می باشند.

شاید روزهایی که باید با این بریس ها سر کرد، خلیی سخت باشد. اما خوشبختانه، ارتودنسی مدرن راه طولانی طی کرده تا بریس های کوچکتر و راحت تری نسبت به قبل تولید کند. حتی جایگزین های بسیاری هم هستند، درمان های ارتودنسی زیبایی مثل بریس های سرامیکی و اینویزلاین یا ارتودنسی شفاف، از جمله این موارد هستند. صرف نظر از سن و جنبه های زیبایی، بالاخره گزینه ای هست که می تواند نیازهایتان را برطرف کند.

5 : طول درمان هر بیمار فرق دارد.

بیماران همیشه مایلند که بدانند دقیقا چقدر باید این بریس های فلزی یا اینویزلاین را روی دندان هایشان داشته باشند. اما متاسفانه، پاسخ به این سوال راحت نیست. طول درمان هر کودک با توجه به نیاز به آن ها بریس ها، طبق یکسری شرایط خاص، متفاوت می باشد. مثلا بستگی به شدت مشکلشان، سلامت دندان های و لثه هایشان، و استخوان های حمایت کننده شان دارد. اینکه چقدر با الاستیک ها دهانشان سازگار است و موارد دیگر. پاسخ به درمان هر بیمار فرق می کند. با این وجود، به طور متوسط، بریس ها باید تقریبا 2 ونیم سال استفاده شوند.

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال