چرا کودک رو باید محیط دندانپزشکی اطفال برد؟

یک محیط دندانپزشکی کودک پسند نیازهای مراقبت ویژه دهان و دندان کودکان را برطرف می کند.

همچنین در این محیط علاوه بر پیشگیری از پوسیدگی های دندانی و سایر نگرانی های شایع مربوط به سلامت دهان و دندان، همراهش آموزش کودکان در مورد نحوه رعایت بهداشت دهان و دندان نیز داده می‌شود. درواقع در ایجاد عاداتی که می توانند در سنین بزرگسالی ماندگار شوند ، تمرکز می کنند.

مزایای یک دندانپزشک کودک دوست یا یک محیط دندانپزشکی کودکانه برای فرزندتان چیست؟

مزایایی که یک دندانپزشک دوستدار کودک می تواند ارائه دهد و سایر دندانپزشکان نتوانند در همان سطح انجام دهند شامل کاهش خطر ابتلا به اضطراب در کودک، خدمات تخصصی برای کودکان، تمرکز بر آموزش بهداشت دهان و دندان و ارتباط خوب با کودکان است. و والدین آنها!

تجربیات بد کودک با دندانپزشکی که می تواند منجر به اضطراب دندانپزشکی شود!

تجربیات بد دوران کودکی می تواند تأثیر عمیقی بر کودکان بگذارد و می تواند منجر به ایجاد اضطراب دندانپزشکی یا فوبیای دندان شود.

برخی از دندانپزشکان که بیماران کودک ندارند دقیقا از بهترین مهارت های ارتباطی با کودکان و درک نحوه فکر و احساس کودکان بهره‌مند نیستند. با این حال، یک دندانپزشک دوستدار بچه ها و کارکنانش می دانند که چگونه در هر ویزیت دندانپزشکی احساس آرامش بیشتری در کودکان ایجاد کنند. این امر باعث کاهش خطر تجربه بد آنها و تردید بیشتر در مورد مراجعه به دندانپزشکی برای معاینه بعدی می شود.

یک دندانپزشک کودک دوست می تواند خدمات ویژه ای را برای کودکان ارائه دهد!

دندانپزشکانی که معمولا کودکان را درمان نمی کنند، ممکن است همه خدماتی را که کودک به آنها نیاز دارد ارائه ندهند. به عنوان مثال، دندانپزشکان دوستدار کودک تمرکز زیادی بر پیشگیری از نگرانی های مربوط به سلامت دهان و دندان دارند.

مسائلی مانند پوسیدگی های دندانی که اغلب در دندان های شیری رایج است. متعاقبا، یک دندانپزشک دوستدار کودکان ممکن است سیلانت های دندانی را برای محافظت از دندان های آسیب پذیرتر توصیه کند، در حالی که دندانپزشک عمومی که عمدتا بزرگسالان را درمان می کند، ممکن است فقط پس از رشد، پوسیدگی ها را درمان کند.

محیط دندانپزشکی اطفال

آموزش خوب مراقبت های دهانی تمركز یک دندانپزشک اطفال خوب است!

یکی دیگر از مزایای دندانپزشکان کودک دوست، تمرکز بر آموزش کودکان در مورد نحوه رعایت بهداشت دهان و دندان است.

یک روال منظم مراقبت از دهان که باید توسعه یابد. دندانپزشکانی که محیط مخصوص کودکان ترتیب دادند، به همراه والدین به کودکان کمک می کنند.

اهمیت مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و استفاده منظم از دهانشویه را درک کنند و اینکه چه غذاهایی می تواند خطر نگرانی های مربوط به سلامت دهان و دندان را افزایش دهد.

والدین می توانند احساس اطمینان بیشتری دارند!

والدین اغلب حتی بیشتر از کودک از مراجعه به دندانپزشکی کودک عصبی هستند، زیرا بسیار مایلند که فرزندشان تجربه ای دلپذیر (و قابل درک) داشته باشد.

والدین می توانند با مراجعه به دندانپزشکی که فرزندان و والدین آنها احساس راحتی می کنند و از شهرت خوبی در جامعه برخوردارند، آرامش بیشتری پیدا و اطمینان حاصل کنند که فرزندشان از خدمات دندانپزشکی خوبی استفاده خواهد کرد.

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال