چه استراتژی هایی برای مقابله با اضطر اب دندانپزشکی می باشد؟

استراتژی هایی برای کمک به مقابله با اضطراب دندان

 1. منبع اضطراب دندانپزشکی خود را پیدا کنید
  وقتی به این مساله فکر می کنید، چه چیزی شما را در مورد نشستن روی صندلی دندانپزشکی عصبی می کند؟ شاید ریشه اضطراب دندانی تان را پیدا کنید، یا شایدم مطمئن نیستید. آیا در مورد ویزیت های دندانپزشکی هم همین حالت هستید. از انجاییکه در کودکی اغلب به دندانپزشک نمی رفتید، بخاطر اون براتون ناآشناست؟ یا تجربه بدی در دندانپزشکی داشتید؟ شاید شما به سادگی از اخبار بد می ترسید، مانند شنیدن پوسیدگی دندان یا چیزی مشابهش؟ یافتن منبع اضطراب دندانی می تواند به شما در مدیریت آن کمک کند.
 2. مثبت بیندیشید و مفروضات را زیر سوال ببرید
  شاید منشا اضطراب دندانی شما از یک تجربه بد قبلی باشد. از خود بپرسید که آیا این احتمال وجود دارد که دوباره اتفاق بیفتد یا چگونه می توان از آن جلوگیری کرد. به یاد داشته باشید که شما با یک دندانپزشک متفاوت کار می کنید و می توان از این تجربه بد اجتناب کرد.

اگر ترس دیگری در مورد ویزیت دندانپزشکی دارید، برخی از مفروضات ممکن را زیر سوال ببرید. به عنوان مثال، اگر می ترسید ویزیت شما دردناک باشد، از خود بپرسید که چرا. روش های دندانپزشکی نباید دردناک باشند و اگر ناراحتی زیادی دارید، دندانپزشک می تواند کمکتان کند.

چه استراتژی هایی برای مقابله با اضطر اب دندانپزشکی می باشد؟
 1. صادق باشید و درباره ش صحبت کنید
  صحبت با دندانپزشک در مورد اضطراب یکی از بهترین راه ها برای مقابله با اضطراب دندانپزشکی است. اگر در گذشته تجربه بدی داشته اید، به اشتراک بگذارید و توضیح دهید که چرا امروز باعث اضطراب دندانی شما شده. اگر به درد و ناراحتی اطراف دهان و لثه خود حساس هستید، خجالت نکشید. بسیاری از مردم این احساس را دارند. برای دندانپزشک خود توضیح دهید، تا جایی که می توانید در مورد سطح استرس یا اضطراب خود روراست باشید. اگر در طول ویزیت احساس ناراحتی بیش از حد کردید، به دندانپزشک خود اطلاع دهید تا در صورت لزوم، روشی را تنظیم کند یا مقدار مناسب بیهوشی برایتان بزند.
 2. سوال بپرسید
  سوال پرسیدن یکی دیگر از راه های خوب برای مقابله با اضطراب دندان است. بسیاری از اضطراب های دندانپزشکی ناشی از ندانستن درباره ویزیت یا عمل دندانپزشکی است. از دندانپزشک خود بپرسید که چه روش هایی را انجام خواهند داد و این روش ها شامل چه مواردی می شود. از انتظارات تان بگویید و اینکه چرا این روش ضروری است.
 3. از موسیقی استفاده کنید
  اگر موسیقی در موقعیت های دیگری شما را آرام می کند، ممکن است در طول ویزیت دندانپزشکی نیز مفید باشد. از دندانپزشک خود بپرسید که آیا می توانید در طول ویزیت خود موسیقی پخش کنید یا با صدای بلند یا از هدفون استفاده کنید. تمرکز بر روی موسیقی به جای این روش ممکن است به مدیریت اضطراب دندان شما کمک کند.

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال