سوالات رایج درباره استفاده از فلوراید برای دندان های شیری

آیا می دانید پوسیدگی دندان شایع ترین بیماری در کودکان و بزرگسالان در سراسر جهان است؟

فلوراید یکی از بهترین و مطمئن ترین راه هایی است که می تواند از ایجاد حفره یا پوسیدگی در کودکان و بزرگسالان جلوگیری کند.

در اینجا نحوه عملکرد فلوراید وجود دارد. دهان شما حاوی باکتری هایی است که از قند موجود در غذاهایی که می خوریم و نوشیدنی هایی که می نوشیم تغذیه می کنند.

همین باعث تولید اسیدی می شود که می تواند پوسته سخت و بیرونی دندان (مینای دندان) را از بین ببرد. در ادامه می تواند منجر به ایجاد حفره شود.

فلوراید با استحکام بیشتر دندان ها در برابر اسید از دندان ها محافظت می کند. نه تنها خطر ایجاد حفره را کاهش می دهد ، بلکه حتی می تواند علائم اولیه پوسیدگی را نیز معکوس کند. فلوراید در آب به دلیل موفقیت در جلوگیری از ایجاد حفره ، در قرن بیستم به عنوان یک دستاورد برتر بهداشت عمومی دهان شناخته شد.

بخاطر مصرف آب فلورایده در کودک نگرانم، آیا مشکلی دارر؟

خیر.
آب فلوراید آسان ، ارزان و یکی از بهترین انتخاب های نوشیدنی برای کودکان است.

نوشیدنی های شیرین مانند آب میوه (حتی آنهایی که 100٪ طبیعی برچسب گذاری شده اند) ، نوشابه و نوشیدنی های ورزشی باعث پوسیدگی دندان می شوند.

آب فلوراید از دندان ها محافظت می کند. نوشیدنی های قندی همچنین باعث افزایش وزن می شوند ، جایی که آب حاوی فلوراید فاقد کالری است.

فلوراید تراپی
فلوراید تراپی

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که فلوراید طبیعی است. عنصری است که در سطحی از منابع آب طبیعی یافت می شود. اگر در جاهایی که فلوراید را به آب عمومی اضافه می کنند از آب لوله کشی می کنید، به لطف استانداردهای دقیق تعیین شده توسط EPA ، فقط مقدار مناسب فلوراید را برای کمک به دندان های خود دریافت می کنید.

همه آب های بطری فلوراید ندارند ، بنابراین برچسب شان را بررسی کنید تا مطمئن شوید که فلوراید مورد نیاز دندان های خود را دریافت می کنید.

در حالی که اکثر فیلترهای آب مورد استفاده در خانه (در پارچ یا متصل به شیر) فلوراید را حذف نمی کنند.

سیستم های تصفیه آب خانگی مانند اسمز معکوس (RO) و تقطیر مقدار قابل توجهی فلوراید را از آب حذف می کنند.

آیا در کنار خمیردندان فلورایده باید آب فلورایده هم استفاده کرد؟

بله!

نوشیدن آب با فلوراید دندان های شما را با مقدار کمی فلوراید در طول روز شستشو می دهد و مشخص شده که مزایای مسواک زدن با خمیردندان فلوراید را افزایش می دهد.

نوشیدن آب با فلوراید به جلوگیری از حفره ها قبل از شروع آنها کمک می کند.

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال