با دندان درد کودک چه کنیم؟

دندان درد کودک ریشه اش از کجاست ؟ و چه کاری باید برای آن کرد؟

حتما شده شبی از شب ها شامتان را خورده اید، و با خیال راحت می خواهید استراحت کنید. اما دختر 8ساله تان ناگهان می گوید که از فرط دندان درد نمی تواند بخوابد. این جور مواقع چه کار باید کرد؟ حواستان باشد که هنوز هم اخر هفته است و فردای همان روز هم باید مدرسه برود.

متاسفانه دختران باید با این درد از شب تا صبحی که مدرسه برود، سر کند. حال بعد از سر کردن با این دندان درد کودک، نوبت چیست؟ چه اقدامی باید کرد؟

خوشبختانه شانس پشت درتان است و دندانپزشک کودکان در تهران در خدمت شما عزیزان می باشد. پس سریعا ترتیب یک ملاقات با دندانپزشک کودکان که می شناسید بدهید و کودکتان را هرچه سریعتر نزد او ببرید.

اولین سوالی که شاید دندانپزشک اطفال از شما بپرسد، دختر شما چند سالش است که دندان درد را تجربه کرده؟!

اولین مورد مهم در این باره، پس سن می باشد. و اینکه چه چیزی باعث چنین عارضه ای در کودکتان شده است.

اگر خیلی کوچکتر است و دندان درد دارد، ممکن است ناشی از درآمدن دندانش باشد. دندان های شیری وقتی در می آیند، کودک درد زیادی را تحمل می کند. چون از بافت لثه بیرون می زند. بیرون زدن دندان آن هم در زمان کودکی، و بعد در سنین بالاتر و نوجوانی رخ می دهد، هرکدام به یک شکل. مثلا بعد از دوران کودکی، فرزندتان دندان های شیری ش می افتد و دندان های دائمی اش در می آید.

دندان درد کودک

فاز دندان درآوردن تقریبا در 6 سالگی می باشد. در این زمان فرزندتان چه دختر چه پسر، تا 3 سالگی دندان هایش کامل می شوند، پس باید تا زمانی منتظر بود که دندان ها کامل درآمده باشند. بعد از سه سالگی هم که آرام آرام باید منتظر افتادن دندان های شیری و درآمدن دندان های دائمی بود.

پس اگر دیدید که کودک دوساله تان دندان درد دارد، یکی از علائم آن می تواند دندان درآوردن باشد. سن کودک می تواند دلایل مختلفی برای دندان دردهایش به همراه داشته باشد.

بد نیست برخی از این علائم دندان درد کودک بخاطر دندان درآوردن را بدانید :

  • حساسیت داخل دهان
  • لثه های حساس و خارش لثه ها
  • التهاب لثه ها
  • سخت جویدن یا غذا خوردن
  • افزایش تولید بزاق دهان بیشتر
  • از دست دادن اشتها
  • گاز گرفتن اشیا توسط کودک که به خاطر دندان دراوردنش می باشد
  • به هم ریختن خواب کودک
  • قرمزی گونه ها به خاطر دندان درآوردن

شایع ترین علائمی که در دندان دراوردن کودک دیده می شود، گفته شد. اما با این حال ممکن است کودک گوش درد، تب، یا استفراغ داشته باشد که در این صورت باید حتما نزد پزشک اطفال مراجعه کرد.

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال