اولین مراجعه کودک به دندانپزشک اطفال

معاینه ابتدایی دندان معمولاً کوتاه است و درمان مختصری انجام می شود. برخی از دندانپزشکان اطفال ممکن است از والدین بخواهند در صندلی دندانپزشک نشسته و از کودک خود مراقبت کنند. در طول این درمان از دندانپزشک اطفال بخواهید که پوسیدگی تمام دندان های فرزندتان را بررسی کند، همچنین در مورد  هر گونه مشکلات اصلی لثه، دهان و فک نیز به شما اطلاع بدهد. دندانپزشک دندان های کودک را از نظر بهداشت و استفاده از فلوراید ارزیابی می کند. پدر و مادر نیز باید در مورد اصول اولیه بهداشت دهان و دندان کودک خود اطلاعات کافی را از دندانپزشک اطفال کسب کنند.

 اولین مراجعه کودک به دندانپزشک اطفال

مواردی که دندانپزشک اطفال ممکن است با شما در میان بگذارد:

  • پیشگیری ار بیماری های لثه و گلو و شیوه های بهداشت دهان و دندان کودک
  • نیازهای فلورایدی
  • عادات دهانی مانند: مکیدن انگشت، فشار زبان، مکیدن لب
  • مراحل رشد
  • دندان در آوردن کودکان
  • تغذیه مناسب
  • برنامه معاینات دندانپزشکی

بسیاری از دندانپزشکان معتقدند مراجعه کودکان هر 6 ماه یک بار به دندانپزشکی باعث افزایش سطح اعتماد به نفس آنان می شود. برای اولین مراجعه کودکان به دندانپزشک از شما خواسته می شود تا فرم لازم در خصوص اطلاعاتی در مورد فرزندتان را تکمیل نمایید.

چه زمانی کودکان می توانند اولین عکس دندانپزشکی بگیرند؟

هیچ قانونی در مورد این که اشعه x از چه سنی می تواند به دندان ها تابیده شود، وجود ندارد. برخی از کودکان بیشتر در معرض خطر یا مشکلات دندانی شامل،کودکانی که مستعد در پوسیدگی دندان و همچنین مشکل کام یا لب دارند، هستند و باید عکس رادیولوژی از آن ها زودتر از دیگران گرفته شود. معمولاً از اکثر کودکان 5 ، 6 ساله عکس دندان گرفته شده است. زمانی که سن کودک به بیشتر از 6 سال می رسد وجود عکس رادیولوژی از دندان های کودکان در مواردی مانند دیدن تمامی دندان های کودک، رشد فکی، مشکلات دندان نیش، و برای تعیین سلامت کلی دندان کودک به دندان‌پزشک اطفال بسیار کمک می کند.

منبع: webmd.com

مطالب مرتبط:

کاهش درد لثه های کودکان هنگام دندان در آوردن

 نظر پزشک اطفال برای عمل لوزه در کودکان

 

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال