ترمیم دندان ها با لیزر

پیشرفت علم در زمینه دندانپزشکی باعث شده تا لیزر در راهبرد و تسریع در عملکرد آن نقش داشته باشد، پزشک اطفال درباره نقش لیزر و ترمیم دندان این گونه توضیح می دهد:

ترمیم دندان ها با لیزر

همه افراد به دنبال راهی برای سفید کردن و ترمیم دندان های خود هستند، روش های موجود که افراد زیادی انجام می دهند باعث سایش و نازک شدن مینای دندان آن ها شده و این امر موجب تغییر رنگ زیادی در سطح دندان ها می شود، وجود دندانپزشک ترمیی با لیزر به این امر کمک شایانی می کند. از لیزر برای درمان پوسیدگی های سطح دندان کرسی (اکلوزالی) نیز استفاده می شود. لیزرها نیز برای درمان بیماری های لثه ای (پریودنتال) نیز کاربرد دارند به گونه ای که از آن به عنوان وسیله ای کمکی برای تمیز کردن سطوح ریشه می توان استفاده کرد.

دندانپزشک اطفال در مورد ترمیم با لیزر این نکته را بیان می کند که مطالعات زیادی در مورد کاربرد لیزر در بیماری های لثه ای و بافت نرم گزارش شده است. از کاربردهای دیگر لیزر در دندانپزشکی، درمان حساسیت دندانی می باشد که برای این کار از روش های مختلفی از جمله از انواع مختلف لیزر نیز استفاده می شود. از کابردهای دیگر لیزر تشخیص زودهنگام پوسیدگی دندانی است که در این تشخیص از فلورسانس استفاده می شود. رفع پوسیدگی با لیزر بدین گونه است که، وقتی با لیزر به خوبی محل پوسیدگی تشخیص داده شد؛ باز هم به کمک لیزر سعی می شود پوسیدگی های دندان ترمیم شود در واقع لیزر، آب موجود در فضای دندان را به جنبش وا می دارد و به کمک همین جنبش ملکولهای آب قسمتهای پوسیده و ضعیف دندان حذف می شود و قسمتهای سالم و محکم دندان باقی می ماند.

مطالب مرتبط:

نکاتی در مورد محافظت از دندان کودکان

 

 

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال