پزشک اطفال و تنها خوابیدن کودک

 پزشک اطفال و تنها خوابیدن کودک

 پزشک اطفال می گوید که بسیاری از مادران دغدغه این را دارند که زمانی که کودکشان 2 ساله می شود، چگونه می توان جای آن ها را جدا کرد و اینکه تنها بخوابند.

در ادامه مطلب پزشک اطفال به این موضوع اشاره خواهند کرد که به آن می پردازیم.

سوال از پزشک اطفال

چگونه می توانیم کودک دو ساله خود را در اتاق خودش تنها بخوابانیم؟

 

فلسفه های زیادی درباره اینکه با کودک دوساله ای که تنها نمی خوابد چه کنیم، وجود دارد. حال در پایین، پزشک اطفال چند راه کاربردی را به شما پیشنهاد می کند :

خواب یک نیاز است و خواستنی نیست. شما نیاز دارید تا کاری را انجام دهید که روی خانواده خودتان انجام شود، پس هر کسی می تواند یک استراحت خوب داشته باشد.

دیگر راهنمایی طبق گفته پزشک اطفال، این است که بعضی والدین معتقدند که کودک خود را تا زمانی که بخواهد تنها بخوابد بهتر است کنار خود بخوابانید.

متدهای زیادی از نظر پزشک اطفال وجود دارد، یکی از این متدها این می باشد که به طور مثال اگر کودکتان چندین بار از خواب بلند شد و به سمت تخت شما آمد، شما دستش را بگیرید و دوباره به اتاق خودش ببرید، بدون اینکه عصبانی شوید و ناراحتی از خود نشان دهید. آن قدر این کار را ادامه دهید تا کودکتان از آمدن پیش شما انصراف دهد. حتی می توان جایزه ای برای آنان در نظر گرفت، شامل استیکر برای هر شبی که تنها می خوابد و یا یک صبحانه خاص برای شب هایی که تنها می خوابد که این تاثیرگذار است.

 پزشک اطفال و تنها خوابیدن کودک

متددیگر که پزشک اطفال پیشنهاد می کند، این است که از روش در باز استفاده کنید. به این صورت که در اتاق کودک را طبق شرایطی باز می گذارید. به طور مثال اگر کودکتان در اتاق روی تختش خوابید در را باز می گذارید، اما اگر از تختش بلند شد در اتاق را می بندید. اگر در اتاقش مشغول بازی شد، با او کاری نداشته باشید و اجازه دهید بازی کند زیرا به زودی خسته می شود و به خواب می رود. اگر با گریه به سراغ شما آمدند باز آن ها را به اتاقشان برگردانده و در اتاق را باز گذاشته و به کودکتان بگویید که دوستش دارید، به طور کلی محیط آرام را برای آن ها فراهم کنید.

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال