توضیحات دندانپزشک اطفال در مورد دندان های شیری

حفظ دندان های شیری و مراجعه کودک به دندانپزشک اطفال بسیار مهم است. مراقبت از دندان های شیری باعث می شود از وجود مشکلات در دندان های دائمی جلوگیری شود. دندان شیری و یا دندان های کودک برای مواردی از جمله: 1) به طور مناسب برای جویدن و غذا خوردن 2) حفظ فضا برای دندان های دائمی 3) رشد عادی به استخوان فک و عضلات می دهد. دندان های شیری در سخنرانی و حفظ ظاهری جذاب تأثیر می گذارد.

توضیحات دندانپزشک اطفال در مورد نقش مهم دندان های شیری

چند نکته برای حفظ و مراقبت از دندان های کودکان

دندان درد: برای بهداشت منطقه ی دندان آسیب دیده ابتدا دهان را با آب گرم بشویید و با استفاده از نخ دندان هر گونه موادی که ممکن است در دندان درد تأثیر داشته باشد خارج کنید. اگر درد همچنان وجود داشت با دندانپزشک اطفال تماس بگیرید. برای رفع دندان درد از مسکن استفاده نکنید و به آن قسمت گرما ندهید. اگر صورت متورم است از کمپرس سرد استفاده کنید و با دندانپزشک اطفال مراجعه نمایید.

گاز گرفتن زبان، لب و یا قسمتی از گونه: برای کنترل تورم از یخ برای مناطق زخمی و آسیب دیده استفاده کنید. اگر خونریزی وجود داشت می توانید با استفاده از یک پارچه با فشار ملایمی آن را کنترل نمایید در صورت عدم کنترل خونریزی، به اورژانس مراجعه نمایید.

دندان دائمی  شکسته شده یا تکه شده کودک: در صورت پیدا کردن دندان شکسته بلافاصله با دندان‌پزشک اطفال تماس بگیرید. اقدام سریع شما می تواند دندان کودک را نجات داده و از عفونت و ترمیم های گسترده جلوگیری کند. دهان را با آب شست و شو دهید و از کمپرس سرد برای کاهش تورم استفاده کنید. قطعه دندان شکسته را نگهداری کنید و در اختیار دندانپزشک اطفال قرار دهید.

منبع: www.ameskidsdentist.com

مطالب مرتبط:

دندان قروچه در کودکان

نکاتی مهم در مورد واکسن کودکان

کاهش درد لثه های کودکان در هنگام دندان در آوردن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال