دستورالعمل های توصیه شده توسط دندانپزشک ترمیمی با لیزر

دندانپزشک ترمیمی با لیزر توصیه هایی در رابطه پروفیلاکسی آنتی بیوتیکی دارد. در مطالب قبلی از پروفیلاکسی آنتی بیوتیکی گفتیم و آن را برایتان شرح دادیم. اینکه اندوکاریت باکتریایی عفونت میکروبی اندوکارد، لایه داخلی عضله قلب، می باشد.

اما دستورالعمل هایی که دندانپزشک ترمیمی با لیزر در رابطه با پروفیلاکسی آنتی بیوتیکی دارد چیست؟!

 اولین توصیه : در مواردی که تاخیری یا پروسه هایی که بافت عفونی را درگیر می کنند داریم، ممکن است دوز اضافی آنتی بیوتیکی نیاز شود(اگرچه باکتریمی به ندرت بیش از 15 دقیقه بعد از تکمیل پروسه باقی می ماند.)

دومین توصیه : آموکسی سیلین، آنتی بیوتیک خوراکی ترجیحی است چرا که از دستگاه گوارش بهتر جذب شده و سطح سرمی بالاتر و پایدارتری ایجاد می کند.

دستورالعمل های توصیه شده توسط دندانپزشک ترمیمی با لیزر

سومین توصیه : در صورتی که بیمار به مدت طولانی به علت برخی موارد (نظیر پیشگیری از تب روماتیسمی) آموکسی سیلین دریافت می کند. دسته دیگری از آنتی بیوتیک ها نظیر کلیندامایسین خوراکی، آزیترومایسین، کلاریترومایسین یا یکی دیگر از رژیم های تزریقی را باید برای درمان آنتی بیوتیکی استفاده نماید.

چهارمین توصیه : اگر بیمار پر خطر (نظیر بیماری با دریچه مصنوعی) سلامت دهانی اش در سطح بالایی نگه داری شده باشد، ممکن است پروفیلاکسی آنتی بیوتیکی خوراکی برای اعمال دندانپزشکی ساده بیشتر از رژیم تزریقی آنتی بیوتیک را برای این بیماران پر خطر ترجیح دهند. مشورت با پزشک بیمار قبل از انجام اعمال دندانپزشکی برای این بیماران باید انجام شود. کلیندامایسین فسفات برای تجویز تزریقی در افرادی که به آموکسی سیلین و آمپی سیلین حساسیت دارند، توصیه می شود.

خلاصه :

اکثر عفونت های باکتریال دندانی و پریودنتال به وسیله هوازی های گرم مثبت، بیشتر استرپتوکوک ها و گاهی استافیلوکوک ها ایجاد می شوند. پاتوژن های دیگر شامل ارگانیسم های گرم منفی نظیر باکتروئیدها، ویونلا، فوزوباکتریوم، هوازی های گرم منفی و دیفتروئیدها هستند. پنی سیلین ها، کلیندامایسین و شاید آزیترومایسین گزینه های خوبی برای درمان تجربی اولیه هستند. پنی سیلین V(خوراکی) یا پنی سیلین G(داخل عضلانی)، به علت فعالیت باکتریسیدال و طیف فعالیت باریکشان، اغلب به عنوان اولین دارو انتخابی برای عفونت های دندانی و پریودنتال توصیه می شوند. مقاومت به آنتی بیوتیک ها تهدید فزاینده ای را در درمان موثر عفونت های باکتریال به وجود آورده است.

مطالب مرتبط :

لیزر در دندانپزشکی ترمیمی به چه صورت استفاده می شود؟

جراحی لثه در دندانپزشکی ترمیمی چگونه انجام می شود؟

انواع آنتی بیوتیک ها در دندانپزشکی ترمیمی

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال