دندانپزشک ترمیمی با لیزر به سوالات پاسخ می دهد

دندانپزشک ترمیمی با لیزر و پزشک اطفال ، دکتر رکنی که به روش های دندانپزشکی بدون درد در شیوه های نوین دندانپزشکی برخی از سوالات شما والدین عزیز را پاسخ می دهد : 

  • در انتخاب مسواک باید به چه نکاتي توجه کنيم ؟

ویژگی های مختلفی وجود دارد که هنگام انتخاب مسواک باید به آن توجه کنید بدون در نظر گرفتن اینکه مسواک برقی است یا معمولی. در گذشته فکر مي‌کردند که مسواک بزرگ بهتر تميز مي‌کند ولي الان به این نتیجه رسیده اند که هر چقدر سر مسواک کوچک‌تر باشد بهتر است و بهتر پاکيزه مي‌کند. .والدین باید به سلامت دندان کودکان آگاه باشند و از لحظه‌ تولد مراقبت‌های لازم را اعمال کنند . کودک باید از ۴ ماهگی یا هنگامی که دوره شیردهی او تمام شد و خوردن اولین وعده غذایی را شروع کرد، به سلامت دهان و دندان خود اهمیت دهد. هر بار مسواک زدن باید حداقل 4 دقیقه به طول بیانجامد. مسواك به طول دو سانتیمتر برای كودكان مناسب است.توجه داشته باشید بهترین مسواک برای شما مسواکی است که با آن بتوانید به همه نقاط دهان‌تان به راحتی دسترسی پیدا کنید .

  • زمان تعویض مسواک کی است ؟

چند دليل وجود دارد که مسواک را بايد عوض کرد يکي اينکه وقتي سر موهاي مسواک برمي‌گردد و ديگر حالت ايستاده و صاف ندارد بايد عوض شود و ديگر اينکه در مسواک‌هاي خارجي يک شاخصه‌هاي رنگي وجود دارد و هر موقع اين رنگ‌ها پاک شدند و يا کم‌رنگ شدند بايد مسواک را عوض کرد.

تعویض مسواک معمولا باید بعد از گذشت 8 تا 12 هفته انجام شود . به شکل ظاهری کلافهای مسواک دقت کنید اگر قبل از ۲٫۵ ماه فرم موهای کلاف ها ( بریستل ) مسواک از حالت مستقیم خارج شده و نامنظم باشند آن را تعویض کنید.

  • از چه سني بايد چکاپ دندان شروع شود ؟

توجه داشته باشید چکاپ های مرتب دندانپزشکی از سال های اول زندگی کودک باید انجام شود . از 6 ماهگي اولين دندان که در مي‌آيد بايد توسط مادر چکاپ دندان و مراقبت از دندان شروع شود و اگر هم سوالي پيش‌ آمد به دندانپزشک اطفال مراجعه شود. از 2 سالگي بايد كودك را نزد دندانپزشکببرید و پس از آن هر 6 ماه يكبار چك آپ انجام خواهد شد. و زماني است که اولين دوره فلورايدتراپي شروع مي‌شود و زماني است که کودک هيچ‌گونه مشکلي نداشته باشد، تا سني که دندان‌هاي شيري و دائمي هر دو در دهان هستند. پس بين 2 سالگي تا 6 سالگي هر 6 ماه يک‌ بار دندان کودک بايد توسط دندانپزشک معاينه و فلورايدتراپي شود همينطور بايد توجه داشت که در بزرگسالي هم هر 6 ماه يک‌بار دندان‌ها معاينه شوند.

  • بهترین سن برای ارتودنسی کودکان چه زمانی است ؟

ارتودنسی یکی از تخصص های دندانپزشکی است که به منظور مرتب کردن ، ردیف کردن دندانها و هماهنگ نمودن فک ها به کار برده می شود دندانپزشک سن هفت سالگی را سن خوب برای اولین معاینه ارتودنسی پیشنهاد می کند . به طور کلی بهترین زمان درمان ارتودنسی ۱۲تا ۱۴ سالگی است. این زمانی است که دندان های دائمی رویش پیدا کرده اند و دیگر دندان های شیری در دهان وجود ندارند. چنانچه کودک شما مشکل اسکلتال داشته باشد در مورد دختراها حداکثر از يک سال بعد از اولين دوره قائدگي وقت درمان تمام خواهد شدو در مورد پسرها که دير تر به بلوغ مي رسند 2 تا 3سال به اين زمان اضافه خواهد شد.

بیشتر بدانید :

دندانپزشکی بدون درد یا استفاده از لیزر

دندانپزشکی اطفال بدون بیهوشی

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال