راهنمای خرید خمیردندان کودک

راهنمای خرید خمیردندان کودک 

راهنمایی از دندانپزشک

برای سالم بودن دندان های فرزندانتان با دندانپزشک اطفال مشورت کنید و البته دندانپزشک اطفال باید دندانپزشک اطفال خوب در تهران باشد .اگر سری به داروخانه ها بزنید، انواع خمیردندان های مخصوص کودکان را پیدا خواهید کرد که با تیوپهای رنگی و زیبا موجب جلب توجه کودکان می شوند. این خمیردندانها با طعم های مختلف توت فرنگی ، موز و حتی لیمو و ژله تهیه می شوند تا بچه ها به شوق خوردن یک خمیردندان خوشمزه هم که شده، شب ها دندان های شان را مسواک بزنند.

خمیردندان کودک

ولی این بار که همراه کوچولوهای تان به فروشگاه رفتید به جز طعم و شکل ظاهری خمیردندان کودک، به نکات دیگری هم توجه کنید تا خرید سالم تر و بهتری داشته باشید.

قبل از دو سالگی، خمیردندان بدون فلوراید

قبل از دو سالگی، خمیردندان کودک شما بدون فلوراید باشد . بنابراین برای خرید خمیردندان برای کودک زیر دو سال ، حتما به نوشته های روی تیوپ خمیردندان دقت کنید که خمیردندانی تهیه کنید که بدون فلوراید باشد.

کودکان قبل از دو سالگی معمولا نمی توانند توصیه های شما را برای قورت ندادن خمیردندان اجرا کنند و ناخواسته مقداری از خمیردندان را قورت می دهند . جذب خمیردندان و فلوراید آن در بدن می تواند موجب مسمومیت کودک شود و یا سبب بد رنگ شدن دندانهایش شود که این عارضه “فلوئوروزیس” نام دارد .

اندازه یک نخود خمیردندان

برای کودک لازم نیست خمیردندان هایی بخرید که تیوپ خیلی بزرگی دارند، چون هم نگهداری آن ها در دست کودک دشوار است و هم کودک در هر بار مسواک زدن نیاز چندانی به خمیردندان ندارد . در هر بار مسواک زدن کافی است به اندازه یک نخود خمیردندان روی مسواک کودک تان بگذارید و از او بخواهید پس از مسواک زدن باقی مانده آن را به بیرون تف کند .

بنابراین خرید تیوپهای کوچک خمیردندان برای کودکان به صرفه تر است که هم کودک از طعم و مزه آن خسته نمی شود و هم خمیردندان مدت زیادی باقی نخواهد ماند تا محتویات آن فاسد شود . شرکت های تولید کننده خمیردندان کودک هم معمولا تیوپ های خمیردندان را برای کودکان در اندازه های کوچک می سازند و به بازار ارائه می کنند .

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال