معاینات کلینیکی کودک به گفته دندانپزشک اطفال چطور است؟

معاینات کلینیکی کودک به چه صورت انجام می شود؟ نظر دندانپزشک ترمیمی با لیزر درباره این معاینات چیست؟

به گفته دندانپزشک اطفال، دندانپزشک ترمیمی با لیزر، توضیحاتی درباره گرفتن تاریخچه و انجام معاینات کلینیکی در کودکان و نوجوانان می باشد که به شرح آن می پردازیم.

دندانپزشک ترمیمی با لیزر اینطور شرح می دهد که تاریخچه صحیح و معاینه کلینیکی به اندازه رادیوگرافی و آزمایش های لابراتواری برای تشخیص و طرح درمان مناسب اهمیت دارد.

از آنجایی که خدمات دندانپزشکی در اسکاندیناوی شامل تمامی کودکان می شود در بسیاری از موارد دندانپزشک اطفال متخصصی از گروه پزشکی است که کودک را ملاقات می کند. به طور مثال بیماری های مزمن در کودکان تقریبا شایع است و دندانپزشک باید از علائم و نشانه های شایع این بیماری ها در کودکان و نوجوانان آگاه باشد.

گرفتن تاریخچه و معاینات کلینیکی که معمولا اولین و مهمترین تماس کودک و خانواده اش با تیم دندانپزشکی و مطب است. نه تنها در اولین ملاقات کودک با دندانپزشک اجباریست، بلکه در شروع هر دوره زمانی نیز باید تکرار شود.

معاینات کلینیکی دندان کودک توسط دندانپزشک ترمیمی با لیزر

تاریخچه

بر خلاف روش گرفتن تاریخچه در بزرگسالان، این کار به خصوص در بچه های کم سن تر از طریق فرد دیگر انجام می شود که معمولا یکی از والدین است. این مساله باعث ایجاد دو نوع پیچیدگی می شود. اول اینکه اطلاعاتی که از طریق شخص سوم جمع آوری شود، ممکن است لزوما گویای شرایط کودک نباشد. در بیشتر مواقع البته اینطور نیست و دندانپزشک باید مد نظر داشته باشد که بزرگسالان از بیرون در مورد درد کودک نظر می دهد. در موارد آسیب های ناشی ضربه، دندانپزشک کودکان باید نسبت به ضایعات غیر معمول که به نظر می رسد با اطلاعات داده شده مغایر است توجه داشته باشد و احتمال کودک آزاری را مد نظر قرار دهد. دومین مساله این است که دندانپزشک ممکن است فراموش کند که با کودک ارتباط برقرار کند که در نتیجه باعث می شود کودک احساس کند در موضع ضعف قرار دارد. برای اجتناب از این واقعه دندانپزشک باید با کودک در میان بگذارد که قبل از معاینه او برای مدت کوتاهی می خواهد با والدینش صحبت کند.

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال