نظر پزشک اطفال و غدد لنفاوی

نظر پزشک اطفال و غدد لنفاوی

پزشک اطفال درباره غدد لنفاوی در ادامه مطلب توضیح خواهد داد.

پزشک اطفال به سوالی که در این جا مطرح می شود، برای آن پاسخی را در نظر گرفته است.

سوالی که مطح شده است این می باشد که در صورت دیدن غدد لنفاوی متورم در زیر فک مثلا به مدت 2 ماه، چه باید کرد؟ آیا این پدیده طبیعی می باشد؟

دندانپزشک اطفال خوب در تهران و یا پزشک اطفال در پاسخ می گوید که غدد لنفاوی حاوی سلول های سفید خون هستند و هم چنین شامل فیلترهای میکروب در سرتاسر بدن هستند. در اطراف صورت، گردن و یا کشاله ران بیشتر احساس می شوند. غدد لنفاوی معمولا به اندازه یک نخود هستند و می توانند تبدیل به سایزی بزرگ تر از یک نخود شوند، که در صورتی اتفاق می افتد که عفونت به وجود آمده باشد، مانند سرماخوردگی معمول، گلودرد استرتپوکوکی، و زخم های پوستی عفونی. یک غده لنفاوی بزرگ در منطقه ای از عفونت و مانند یک غده متورم گردن در عفونت گوش ممکن است به اندازه ی دو برابر باشد و یا به اندازه یک چهارم و یا نیمی از یک اینچ باشد. معمولا این غده پس از اینکه دوره اش بگذرد، چند هفته، در صورت از بین رفتن عفونت، به حالت عادی برمی گردد.

نظر پزشک اطفال و غدد لنفاوی

غده های لنفاوی ممکن است بر اثر باکتری آلوده  شده باشند و ممکن است نیاز به درمان با یک آنتی بیوتیک داشته باشند. نادرترین دلایل تورم و بزرگ شدن این غدد می تواند عفونت ناشی از چنگ زدن گربه، و سل باشد.

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال