پرکردن دندان با لیزر با دندانپزشک ترمیمی با لیزر

در دنیای کنونی شاهد پیشرفتفراوان علم پزشکی در زمینه های گوناگون به خصوص در زمینه علومی برای دندانپزشک هستیم. و همه روزه روش های جدید برای درمان و ترمیم دندان ارائه می شود . یکی از این روش های جدید پر کردن دندان به کمک لیزر است. در این مطلب دندانپزشک ترمیمی با لیزر دکتر رکنی را به شما معرفی می کنیم و توجه داشته باشید که در مرکز دندانپزشکی این دندانپزشک ماهر دستگاههای پیشرفته به روز را می توانید بیابید و نگران دندان های کودک دلبندتان نباشید .

امروزه بسیار شنیده می شود  که بعضی ها می گویند: من پیش دندانپزشک رفتم و او با اشعه یا لیزر دندان هایم را پر کرد، به طوری که اصلا معلوم نیست پر شده است . یکی از خدمات دندانپزشک ترمیمی با لیزر پر کردن دندان است که برای اصلاح ترک خوردگی های جزئی دندان، پوسیدگی دندان یا سایر مشکلات مربوط به سطح دندان ها استفاده می شود .  پر کردن دندان توسط دندانپزشک ترمیمی با لیزر در این مرکز با مواد همرنگ دندان انجام می شود، پر کردن دندان با لیزر یکی از روش های ترمیم دندان با دندانپزشکی بدون درد می باشد. این پرکردگی ها کاملا ماندگار هستند. پس با خیالی آسوده به این مرکز بیایید.

دندانپزشک ترمیمی با لیزر

دندانپزشک ترمیمی با لیزر

یافته های جدید نشان می دهد دانشمندان موفق شده‌اند دندان پوسیده را مجبور کننند خودش را با استفاده از پرتو لیزر درمان کند . با این روش ، درد و رنج عمل جراحی روت کانال (عصب‌کشی) دندان و نیاز به پر کردن دندان، به زودی پایان خواهد یافت. و تنها پنج دقیقه تابش پرتو لیزر کافی است تا فرایند معالجه و خود ترمیمی دهان آغاز شود. این شیوه جدید (هرچند تاکنون تنها روی موش‌ها آزمایش شده) می‌تواند نیاز به پر کردن دندان را برای برخی از انواع پوسیدگی‌ها از بین برده و شاید هم در نهایت جایگزین درمان گران‌قیمت و دردناک روت کانال (عصب‌کشی) شود. جریان شدید نور از یک منبع لیزری، ماده‌ای شیمیایی را در دهان فعال می‌کند که سلول‌های بنیادی داخل دندان را بیدار می‌کند. پس از آن سلول‌های بنیادی عاج جدیدی برای دندان تشکیل می‌دهند که در کمتر از 12 هفته بعد به سادگی جایگزین دندان قبلی می‌شود.

مطالب مرتبط :

درمانهای لیزر روی بافت نرم

مشخصات درمان های لیزر

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال