پزشک اطفال و غلبه بر ترس کودک

پزشک اطفال و غلبه بر ترس کودک

 7 نکته جهت غلبه بر ترس کودک از پزشک اطفال

پزشک اطفال بحثی در این جا مطرح می کند،  این است که آیا کودکتان از رفتن نزد پزشک اطفال ترس دارد؟

پزشک اطفال به شما راه هایی جهت غلبه بر این قضیه معرفی می کند.

پزشک اطفال و غلبه بر ترس کودک

راه اول :

هیچ بچه ای رفتن نزد پزشک اطفال را دوست ندارد، اما برخی از کودکان خیلی راحت راضی می شوند. جای تعجبی نیست، چون که بیشتر کودکان دوست ندارند یک فرد غربیه به آن ها دست بزند. نکته ای که مد نظر است این است که به کودکتان چگونه کمک کنید تا در طول معاینه آرام تر به نظر برسد.

راه دوم : اگر کودکی پدرش یا مادرش را در حال معاینه در مطب پزشک راحت و آسوده ببیند، او هم احساس امنیت بیشتری خواهد کرد.

راه سوم : برای کودکتان قبل از مراجعه به پزشک اطفال یک بسته وسایل پزشکی اسباب بازی بگیرید. یک دست لباس پزشکی بچگانه هم می تواند ایده خوبی باشد. حال معایناتی که یک پزشک انجام می دهد را به یاد دهید، مانند گرفتن فشار خون، گوش دادن به ضربان قلب، و یا معاینه دهانش. یا اینکه او را وزن کنید. هم چنین می توانید کتابی برای او بخوانید و اطلاعاتی در این زمینه در اختیار او قرار دهید.

راه چهارم : از گفتن جملاتی مانند “نترس” خودداری کنید، یا “زیاد طول نمی کشه”، و “گریه نکن”. به دلیل اینکه انجام این کارها فقط شما را ضعیف در مراقبت از کودک نشان می دهد. مطمئن شوید که تمام مدت کنار او هستید. اکثر کودکان از آمپول می ترسند، به همین دلیل هیچ وقت نگویید دکتر آمپول نخواهد داد.

راه پنجم : در مطب پزشک اطفال از کودکتان دور ننشینید، او را روی پایتان بگذارید، به خاطر این که به کودکتان حس امنیت می دهد. آن ها با خود فکر می کنند که وقتی پدر مادرشان کنارشان هستند راحتتر هستند، به این دلیل که آسیب نمی بینند.

راه ششم : اسباب بازی مورد علاقه اش را با او ببرید. یک پستانک یا پتو هم می تواند به آرامش کودکتان کمک کند، اما عروسک مورد علاقه اش این اجازه را می دهد تا اول معاینه ای روی عروسکش انجام شود. اگر خواهریا برادر بزرگتر داشته باشد خوب است که همراه باشند و هم چنین معاینات اول روی آن ها انجام شود. این ترس آن ها را کم و شجاعتشان را زیاد می کند.

راه هفتم : کودکتان را به حمام برده، سپس او را در آغوش بگیرید و ببوسیدش، از او تعریف و تمجید کنید، و اینکه این کار او را به پدر، پدربزرگش و مادرپزرگش خواهید گفت و شجاعتش را ستایش خواهید کرد.

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال