پزشک اطفال و نسخه دارویی

 پزشک اطفال و نسخه دارویی

طبق نظر پزشک اطفال، نسخه دارویی برای کودکان را در این پست توضیح داده خواهیم داد.

این پزشک اطفال، دکتر مهسا رکنی به چند سوال متداول پاسخ داده است که ما در این مطلب به دو سوال کاربردی آن پاسخ خواهیم داد. در ادامه مطلب به، می پردازیم و به طور کامل برای شما شرح می دهیم.

 

سوالات متداول پاسخ داده شده به  پزشک اطفال و نسخه دارویی برای کودکان

والدین نیاز دارند تا در مورد استفاده از آنتی بیوتیک بدانند. به خاطر اینکه ممکن است دارو را به درستی استفاده نکنند و باعث ایجاد مشکل و یا آسیبی به کودکان شوند. آنتی بیوتیک ها برای درمان عفونت استفاده می شوند. و روی باکتری ها تمرکز می کنند، نه ویروس ها….

قبل از آنکه آنتی بیوتیک مصرف کنید، پزشک اطفال باید تشخیص دهد که چه نوع آنتی بیوتیکی متناسب با نوع عفونت شما لازم است. در زیر سوالی که برای شما از پزشک اطفال پیش می آید، به این صورت می باشد :

سوال اول از پزشک اطفال : کودکم سرماخوردگی بدی دارد. چرا پزشک اطفال یک آنتی بیوتیک تجویز نمی کند؟

پاسخ سوال اول : سرماخوردگی ها با ویروس به وجود می آیند. آنتی بیوتیک ها مخصوصا برای عفونت استفاده می شوند. متداول ترین نشانه های سرماخوردگی می تواند شامل آبریزش بینی، سرفه، و مشکلات تنفسی باشد.

 پزشک اطفال و نسخه داروییسوال دوم از پزشک اطفال : بعضی سرماخوردگی ها عفونت های ویروسی در نظر گرفته می شوند؟ پس چرا باید صبر کرد تا زمانی که پزشک اطفال استفاه از آنتی بیوتیک ها را پیشنهاد دهد.

پاسخ سوال دوم: در بسیاری از موارد، عفونت های باکتریایی، عفونت های ویروسی در نظر گرفته نمی شوند. استفاده از آنتی بیوتیک ها برای درمان عفونت های ویروسی ممکن است. استفاده از آنتی بوتیک ها برای درمان یک عفونت ویروسی ممکن است یک عفونت را در پپیش مقابل باکتری ها دادشته باشد.

 

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال