چرا دندان های شیری دچار پوسیدگی می شوند

چرا دندان های شیری دچار پوسیدگی می شوند

اگر شما هم به دندانپزشک اطفال خوب مراجعه کرده اید و او به فرزندتان مسواک زدن مرتب را توصیه کرده ولی کودک شما همچنان در مسواک زدن تعلل می کنند ، توصیه می کنیم این مقاله را که به زبان ساده و کودکانه نوشته شده را برای بچه ها بخوانید تا ضمن آموزش کودک در زمینه دلیل پوسیدگی دندانهای شیری، او را به مسواک زدن و جلوگیری از پوسیدگی دندان ها تشویق کنید. مطمئن باشید بچه ها در کارها و موضوعاتی که به خوبی درک کنند ، با شما بهتر همکاری خواهند کرد!

 

تذکردندانپزشک اطفال خوب در تهران:

این مطلب علمی به زبان ساده و طوری نوشته شده که بتوانید به راحتی برای کودکان بخوانید و به آن ها آموزش دهید.

توی دهان شما، علاوه بر زبان، دندان و لثه ، تعداد زیادی باکتری ها هست. باکتری ها موجودات زنده و بسیار بسیار ریزی هستند که روی لثه، دندان ها  و زبان شما زندگی می کنند.

اینکه باکتری ها در دهان شما زندگی کنند، کاملا طبیعی است.

بعضی از باکتری ها خوب و مفید هستند ولی بعضی دیگه، برای سلامتی ما ضرر دارند و موجب مریض شدن ما می شوند.

بعضی از این باکتری ها  بد، به سطح سخت و محکم دندان حمله می کنند و به آن می چسبند و اگر شما مسواک نزنید، زیاد و زیاد تر می شوند و با پروتئین های آب دهان شما مخلوط شده و لایه سفیدی را به وجود می آورند که  ” پلاک ” نام دارد.

این ” پلاک دندانی ” دلیل اصلی پوسیدن دندان های شما ست و اگر در خوردن شیرینی و شکلات زیاده روی نکنید و دندان هایتان را به وطر مرتب مسوالک بزنید، از پوسیدگی دندان ها یتان جلوگیری می کنید.

 

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال