چگونه می توان یک دندانپزشک خوب را انتخاب کرد؟

نشانه های مثبت مورد نیاز برای یک دندانپزشک خوب و یک دندانپزشک اطفال خوب به شرح زیر است :

دندانپزشک خوب باید به سلامت بیماران خود علاقه مند باشد. در حقیقت دندان پزشکان و متخصصان جراحی فک باید رویکرد پیش گیری را برای بیماران خود دنبال کنند و به دنبال درمان موقت مشکل نباشند. در این حالت استفاده از عکس رادیولوژی و بررسی کامل دندان می تواند برای بیمار مفید باشد، مگر اینکه عکس های رادیولوژی قبلی مناسب در این رابطه از معاینات قبلی در دسترس باشد.

معاینه کامل دندان شامل بررسی وضعیت دندان ها، لثه ها، زبان، لب ها، داخل گونه، سقف دهان، و پوست صورت و گردن به همراه معاینه گردن در ارتباط با غدد لنفاوی و بزرگ شدن غده تیروئید است.

در این حالت برای افراد بزرگسال از یک ابزار مخصوص برای معاینه فاصله بین لثه ها و دندان ها برای شناسایی شکاف های بزرگ غیر عادی استفاده می شود. علاوه بر این یک دکتر دندانپزشک خوب یافته های حاصل از معاینات انجام شده را به نحو مناسب مکتوب می نماید.

انجام معاینات منظم توسط دندانپزشک می تواند به شناسایی به موقع مشکلات دهان و دندان کمک کند. تمیز کردن منظم دندان ها، ارزیابی وضعیت گاز گرفتن دندان ها در کنار یکدیگر ، معاینات مربوط به بیماری پریودنتال و فلوراید درمانی اغلب می تواند از وقوع هزینه های ترمیم گران قیمت پیش گیری نماید.

در این حالت تعداد دفعات ملاقات با دندان پزشک (برای حذف موارد پوسیدگی و عکس برداری رادیولوژی از دندان ها) با توجه به ارزیابی های انجام شده، به مدت زمان تشکیل پوسیدگی بر روی دندان ها، تعداد دندان های درگیر شده، شرایط لثه ها، و سایر مشکلات خاص دهان و دندان بستگی دارد. هنگامی که روش درمانی فعلی بر روی دندان ها کامل شد، بیمار باید از یک برنامه زمان بندی مناسب استفاده کرده و از زمان ملاقات بعدی با دکتر دندان پزشک مطلع گردد .

پزشک اطفال٬دندان پزشک٬دندانپزشک٬دندانپزشک اطفال٬دندانپزشک اطفال خوب٬دندانپزشک اطفال در تهران٬دندانپزشکی بدون درد٬دندانپزشک خوب٬دندانپزشکی بدون درد

خدمات دندان پزشکی با کیفیت معمولاً برای مدت طولانی دوام و ماندگاری دارد ، در حالی که خدمات دندانپزشکی بی کیفیت ممکن است  پس از گذشت چند سال از بین برود . توجه داشته باشید که هزینه خدمات دندان پزشکی و  هزینه ارتودنسی بهترین معیار برای قضاوت درباره کیفیت نیست ، بلکه باید به زمان صرف شده توسط دندانپزشک برای انجام فعالیت توجه شود. برای انجام این فعالیت ها لازم است وقت و زمان زیادی را به جزئیات معطوف کرد.

قبل از شروع درمان، باید درک مناسبی از سطح خدمات مورد نیاز و نتایج مورد انتظار آن وجود داشته باشد . در این حالت باید روش های درمانی مختلف مورد توجه قرار گیرد ، زیرا همیشه ممکن است بیش از یک روش برای رسیدن به اهداف مورد نظر وجود داشته باشد. برای مثال، استفاده از یک پل متحرک، پل ثابت، یا ایمپلنت همگی می توانند روش های قابل قبول برای جایگزین کردن دندان های از بین رفته باشد. به هر حال هر یک از این انتخاب های درمانی می توانند مزایا، معایب و هزینه های خاص خود را داشته باشند.

نشانه های منفی قابل توجه برای یک دندانپزشک به شرح زیر هستند:

همواره مراقب تبلیغات خیره کننده باشید ، زیرا این تبلیغات می تواند نشانه ای از تاکید بر ارائه خدمات به صورت انبوه به جای کیفیت خدمات ارائه شده باشد. هنگامی که هزینه های استفاده از هر خدمات درمانی به نسبت پایین است، تعداد خدمات ارائه شده برای بیمار ممکن است بیش از حد لازم باشد و به این ترتیب هزینه کلی خدمات افزایش پیدا کند.

دندانپزشکانی که بر انجام روش های دندان پزشکی زیبایی و کامل شدن درمان فقط در طول یک جلسه تاکید می کنند، ممکن است دارای توجه کافی در ارتباط با سودمندی خدمات درمانی خود در بلند مدت نباشند و به همین خاطر لازم است با توجه خاص از خدمات این دندان پزشکان استفاده شود.

استفاده منظم از تزریق داروهای مسکن داخل رگ نیز یکی از علائم نامناسب در ارتباط با فعالیت دندانپزشکان است، زیرا این شرایط نیز می تواند فرد را در معرض خطرات غیر ضروری قرار دهد. هر چند مواد بی حسی را حتی می توان برای کودکان نیز استفاده کرد، اما این مواد می تواند برای افرادی که دچار اختلالات تشنج یا سایر شرایط مربوط به آن باشند، خطرناک باشد. به این ترتیب در اکثر موارد لازم است از این مواد در شرایط ضروری استفاده شود.

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال