کاهش درد لثه های کودکان هنگام دندان درآوردن

اکثر افراد معمولاً دندان درد را تجربه کرده اند، این مشکل نه تنها در بزرگسالان بلکه در تمام مقاطع سنی حتی کودکان در هنگام دندان در آوردن، تجربه می کنند در این مطلب با توجه به سخنان دندانپزشک اطفال در مورد این علت و بهبود درد ناشی از آن در هنگام دندان در آوردن کودکان توضیحاتی می دهیم.

 کاهش درد لثه های کودکان هنگام دندان درآوردن

موارد زیادی برای بهبود درد لثه های کودکان وجود دارد پزشک اطفال خلاصه ای از این موارد را بیان می کند:

  1. می توان از کمپرس سرد استفاده کرد: برای این کار می توان یک تکه پارچه تمیز را کمی خیس نموده و آن را داخل نایلون قرار دهید و سپس آن را به مدت یک ساعت داخل فریزر بگذارید برای نرم تر شدن می توانید آن را داخل چای بابونه غوطه ور کنید.
  2. ایجاد فشار بر روی دندان های کودک: اگر فرزندان هیچ چیز سردی را قبول نمی کنند می توانید دستان خود را به خوبی بشویید و داخل دهان کودک خود بگذارید، کودک با فشاری که انگشت بر روی لثه های خود وارد می کند هم درد دندان در آوردن کم می شود و هم با ایجاد فشار باعث تولید صدایی می شود که حس خوشایندی به او می دهد.
  3. استفاده از دندان گیر: می توانید یک دندان گیر یا پستانک که داخل یخچال قرار گرفته، به کودک بدهید، توجه داشته باشید که دندان گیر را درون فریز قرار ندهید زیرا سفت شدن بیش از حد آن به لثه های آن ها آسیب وارد می کند، یا اگر کودک میوه مصرف می کند می توانید از میوه های فریز شده که به اشکال مختلف و زیبایی برش داده به کودک بدهید.

علائم دندان در آوردن

در این دوران برخی از اطفال نسبت به زمان های قبل بیشتر احساس بی قراری می کنند که این علائم به دلیل درد و تورم لثه های آن ها می باشد که این علائم بعد از شکافته شدن پوست لثه و با ظاهر شدن دندان از بین می رود، آب دهان برخی از آنان افزایش پیدا می کند که حتی ممکن است حساسیت هایی را اطراف دهان او ایجاد کند که این علائم به صورت خفیف، بهبود می یابند ولی اگر شدید بودند به پزشک اطفال مراجعه شود.

مطالب مرتبط:

آیا قطره آهن موجب سیاهی دندان کودکان می شود؟

 

 

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال