6 ویتامین برای دندان

6 ویتامین برای دندان

با مراجعه به پزشک اطفال، علاوه بر این که به دنبال راهی برای درمان بیماری برای کودکتان هستید، هم چنین ممکن است برای بهبود یافتن نیروی بدن و نیز امور دیگر از 6 ویتامین برای دندان استفاده کنید.

6 ویتامن برای دندان

6 ویتامن برای دندان

اما در مورد دندان که خود در به وجود آمدن بسیاری از بیماری ها مسبب است ،آن هم نیاز به ویتامین ها و مراقبت های غذایی نیز دارد. حال یا ممکن است توصیه های یک پزشک اطفال به کودکتان باشد و یا یک دندانپزشک اطفال.

در این جا ما از نظر یک دندانپزشک اطفال به بررسی این 6 ویتامین می پردازیم :

6 ویتامین برای دندان

6 ویتامین برای دندان

ویتامین آ :
از بین 6 ویتامین، مطمئنا دید شما به استفاده از ویتامین آ این است که برای تقویت پوست و یا داشتن سیستم ایمنی قوی تر استفاده کنید. در صورتی که این ویتامین خاصیتی فراتر از آن را دار می باشد.
مانند کمک به داشتن دندان هایی سالم، لثه های مستحکم و خوب از نمونه های این ویتامین می باشد.
حتی این ویتامین را می توانید در ماهی، زرده تخم مرغ، و گوشت و جگر و یا حتی غذاها و میوه های نارنجی و زرد رنگ مانند هویج، سیب زمینی شیرین، و انبه یافت کنید.

ویتامین ب :
همانند ویتامین آ، ویتامین ب نیز که جز 6 ویتامین برای دندان می باشد، به بهداشت دهان و دندان کمک می کند و در گوشت یافت می شود، هم چنین لوبیا، و سبزیجات سبز رنگ نیز یافت می شود.

ویتامین سی :
ویتامین سی هم از بین 6 ویتامین می باشد که این ویتامین برای بیماری پریودنتال بسیار مفید و خوب است. در مقابل برای بیماری های دندانی و پریودنتال بسیار مناسب است. بیشتر برای مراقبت از لثه ها این ویتامین پیشنهاد می شود.
این ویتامین را می توانید در میوه ها و سبزیجاتی مانند بروکلی پیدا کنید.

ویتامین دی :
بعضی اوقات توصیه می شود برای دریافت این ویتامین می توانید حمام آفتاب بگیرید که در این صورت به صورت مستقیم جذب بدن می شود. به این دلیل مفید است که استخوان ها و دندان های شما را
مستحکم می کند و آن ها را قوی می سازد. حتی این ویتامین را با خوردن قوص تامین کنید.

کلسیم :
بیشتر کلسیم در استخوان بدن جذب می شود و نگه داشته می شود. و این به استحکام بدن کمک بسیاری می کند. حتی از پوکی استخوان جلوگیری می کند. این ویتامین در لبنیات یافت می شود.

کوآنزیم Q10 :
از 6 ویتامین که در بالا معرفی کردیم، کوآنزیم هم نوعی ویتامین است اما توسط بدن تولید می شود و بسیار مهم است که در بدن به اندازه تولید شود. کار آن این است که زمانی که خونریزی در قسمتی از بدن رخ می دهد، شروع به ترمیم آن قسمت و زخم می کند.
حتی در صورت داشتن بیماری های لثه ای، اگر در بدن به اندازه کافی وجود داشته باشد در صورا خونریزی لثه، از آن جلوگیری می کند. آنرا می توانید در روغن سبزیجات و جگر مرغ یافت کنید.

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال