اختلالات اوتیسم مساله ای مهم در دندانپزشکی اطفال

اختلالات روانی عصبی گروه قابل توجهی از تشخیص ها را تشکیل می دهد، برای مثال اختلالات Autism spectrum، autism، سندرم اسپرگر، ناهنجاری های پیش فعالی کمبود حواس(ADHD)، و سندرم Tourette.

تخمین زده شده است که حداقل 5% از جمعیت کودکان مبتلا به اختلال روانی عصبی می باشند. به گفته دندانپزشک اطفال تشخیص ها بر اساس گروه خاصی از علائم پایه ریزی شده اند که به وسیله خود شخص تجربه می شود را توضیح می دهد. احتمال دارد تشخیص بیماری پس از گذشت زمان تغییر کند که علت آن تغییر در مشکلات . علائم با تکامل فرد می باشد.

اختلالات Autism spectrum، اوتیسم، سندرم اسپرگر

شیوع کل Autism spectrum به میزان 6 در هر 1000 نفر تخمین زده می شود. اختلالات Autism spectrum شامل تعدادی از تشخیص ها برای مثال، اوتیسم (گاهی به عنوان سندرم autistic به آن اشاره می شود) و سندرم اسپرگر است. اوتیسم یک تظاهر رفتاری از دیسفانکشن بیولوژیکی عصبی می باشد. شیوع، متغیر می باشد، اما میزان آن تقریبا 1 به 3 در هر 1000 نفر می باشد، در ادامه اشاره دندانپزشک اطفال افزایش شیوع از سال های 1990 آغاز گشته است.

اختلالات اوتیسم مساله ای مهم در دندانپزشکی اطفال

این احتمالا به علت دانش بیشتر در مورد تشخیص هایی است که پیشتر ثابت شده است. پسران بیش از دختران به آن مبتلا می شوند. سه معیار که به عنوان wing’s triad شناخته می شود، باید محقق شود تا تشخیص قطعی شود :

  • ابنورمالیتی شدید در ارتباط متقابل اجتماعی
  • ابنورمالیتی شدید در پیشرفت ارتباط که اغلب شامل زبان تکلمی است
  • طرح های محدود شده، تکراری و کلیشه ای رفتاری، علاقه ای و تصوری

مشکلات دیگری که برخی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد شامل پیش فعالی، مشکلات در خوابیدن و عکس العمل های غیر عادی و قوی در ادراک(شنیدن، دیدن و تماس فیزیکی) می باشد. 50% افرادی که اوتیسم تشخیص داده شده دارند، هرگز به زبان تکلمی دست نمی یابند. آن ها همچنین با روابط متقابل اجتماعی و ارتباطی نیز مشکل دارند که شامل مشکلاتی در استفاده و فهم تماس چشمی، حالات صورت و ایما و اشاره و نیز در فهم، خصوصا مفاهیم عمیق تر زبان می باشد. کودکان و نوجوانان مبتلا به اوتیسم اغلب به یک گونه محدود رفتارها،علایق و فعالیت های مشغول می باشند و در رفتارهای تکراری و کلیشه ای مشترک هستند. Comorbidity که یک یا چند تشخیص علاوه بر تشخیص اصلی دارد، اغلب در این مورد مشاهده می شود. به خصوص خطر بالای صرع وجود دارد.

مطالب مرتبط :

اولین ملاقات با دندانپزشک اطفال

علت ریختن زودهنگام دندان های شیری چیست؟

چرا کودک از دندانپزشک می ترسد؟

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال