ارتودنسی های رنگی برای کودکان هست؟

اگر تصمیم به ارتودنسی دندان های کودکتان گرفته اید، و به دنبال راه حلی هستید که علاقمند به این کار شود، باید رنگ های مختلفی برای بریس ها انتخاب کنید.

برای انتخاب رنگ بریس های ارتودنسی، معیارهای زیادی می باشد که انتخابتان می تواند بر پایه آن ها شکل بگیرد. باید به خاطر داشت که رنگ های بسیار مختلفی می باشد که بتوانید از این بین برای سیم کشی دندان ها انتخاب کنید.

در ضمن انتخاب و تعداد رنگ های انتخابی تان بسته به نوع کش هایی می باشد که متخصص ارتودنسی استفاده می کند. راه های بسیاری برای انتخاب رنگ بریس ها می باشد.

اول : طبق ویژگی ها

در این مورد حتی می توانید به رنگ چشمان کودک انتخاب کنید، خصوصا که اهل ست کردن لوازم دیگر با این وسیله باشند. همچنین می تواند این رنگ بر اساس رنگ مو یا حتی پوست هم انتخاب شود. هر چه پوست و مو تیره تر باشد، با رنگ هایی مثل رنگ فیروزه ای، زمرد، بنفش، آبی تیره، صورتی یا نارنجی به نظر خوب می رسد. پوست و موی روشن یا تیره تر هم با رنگ های نئون و پاستل کنتراست خوب و مطلوبی خواهند داشت.

دوم : طبق سبک و استایل

اگر تطابق ظاهری یا ویژگی های طبیعی خودتان مهم باشد، به این روش بیشتر اهمیت می دهید. مثلا رنگ بریس ها را با لباس و وسایلی که دارید ست کنید.

بریس های رنگی برای کودکان :

به عنوان پدر و مادر ممکن است از انتخاب رنگ بریس ها توسط فرزندتان ناامید شوید، اما هیچ ایرادی ندارد؛ در واقع شخصیت و کاراکتر فرزندتان را دارد نشان می دهد. ممکن است فرزندتان اول از داشتن بریس ها یا ارتودنسی فلزی بروی دندان هایش زیاد خوشحال نباشد، اما وقتی حق انتخاب برای رنگ بریس ها به کودکتان داده می شود، این کار برای او لذت بخش تر می شود. فقط نکته ای که باید به یاد داشت، نها رنگ بریس ها مساله مهمی نیست، بلکه باید در کنار ظاهر به بهداشت دهان و دندان هم اهمیت داد :

بریس های رنگی

  • نخ دندان کشیدن به طور روزانه
  • پرهیز از غذاهایی که دندانپزشک کودکان توصیه کرده است
  • استفاده از محافظ دندان در ورزش های تماسی
  • انجام معاینات دندانی به طور منظم
  • استفاده از نگهدارنده بعد از جداکردن بریس ها

چه رنگ بریس هایی را نباید استفاده کرد؟

  1. کش های سیاهی که ظاهرشان شبیه به دندان های پوسیده می باشد یا اینکه به نظر می رسد ذرات غذا بین دندان ها می باشد.
  2. کش های سفید هم ممکن است از لحاظ انتخابی خوب باشند، اما باعث می شوند دندان ها زردتر به چشم بیایند. در ضمن کش ها سفید زودتر لک می شوند.
  3. اگر کش های زرد استفاده شود، ممکن است مینای دندان به نظر کمی زرد برسد که این حالت را بخاطر رنگ کش ها تشدید می کند.
  4. حتی کش های سبز یا قهوه ای هم چون به رنگ ذرات غذا بین دندان می باشند، مناسب نیستند.

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال