محصولات جدید برای تمیز کردن دهان نوزاد

ابداعات جهت حذف پلاک در نوزادان و نوپاها

محصولاتی در بازار مراقبت سلامت دهان وجود دارند که به والدین در تمیز کردن دهان نوزاد یا نوپا کمک می کنند، این محصولات، به شکل مسواک های قدیمی نیستند.

پنبه های کوچک انگشتی که بر وی انگشت بالغین سوار می شوند، وارد بازار شده اند که به عنوان Pretoothbrush برای نوزادان خیلی کوچک یا احتمالا بدون دندان هستند.

آن ها نه تنها در حذف پلاک و دبری های غذایی نقش دارند بلکه در تحریک کردن بافت های لثه ای نیز کمک می کنند و تمیز کردن دهان برای کودکان در سنین خیلی پایین را توصیه می کنند. دیگر وسیله معول برای تمیز کردن دهان برای کودکان خیلی کوچک یک حلقه لاستیکی کوچک با بریستل های کمی در یک انتهاست. شکل easy to grasp آن به کودک یا بالغ اجازه می دهد که لثه ها را تحریک کند و بدون بیش از حد وارد شدن به حفره دهان، آن را تمیز کند.

از نظر تاریخی مسواک های نوزادان و نوپایان مدل کوچکی از مسواک های بالغین بوده اند که از لحاظ اندازه و طراحی متفاوت بوده اند. در سال های اخیر، تحقیقات قابل ملاحظه ای برای طراحی بهتر و فانکشن بیشتر برای مسواک های این گروه سنی انجام شده است که این تحقیقات بر شکل و طرح مسواک به تنهایی تمرکز می کند.

مسواک انگشتی و ماساژور

با دانستن این مسئله که والدین در ابتدا وظیفه حذف پلاک برای کودکان کوچکتر را بر عهده دارند. برخی کارخانه ها، مسواک هایی با دسته های بلندتر برای مسواک زدن آسانتر توسط والدین را تولید کرده اند.

برخی کارخانه ها سرهای مسواک را برای برآورده ساختن نیازهای خاص مجموعه دندانی در حال تکامل طراحی کرده اند. اکثر آن ها بریستل های نرم دارند، اما تلاش هایی صورت گرفته تا طول بریستل ها را به منظور تطابق با سطوح مختلف دندان ها تغییر دهند. برخی طرح ها، یک قسمت لاستیکی نرم در اطراف سر مسواک دارند که آن برای تماس با لثه مناسب می سازد. ابتکارات در شکل دسته بیشتر در جهت بهبود در دست گرفتن و نیز تقویت زاویه دادن بریستل ها در 45 درجه است.

با وجود اینکه در سال های اخیر توجه زیادی به شکل و طرح مسواک های کودکان شده است. اکثر تحقیقات و مطالعات به رنگ و طرح مسواک ها برای بازاریابی تکیه داشته اند. زیرا اغلب مصرف کنندگان محصولات چشم گیرتر را انتخاب می کنند. در حقیقت اینکه مسواک ها به منظور کمک به حذف بهتر پلاک طراحی شده اند یک امتیاز بیشتر است.

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال