اولین ملاقات با دندانپزشک اطفال

ملاقات با دندانپزشک چقدر اهمیت دارد؟! خصوصا برای کودکان ناتوان؟!

این مسئله بسیار حائز اهمیت است که کودکان مبتلا به ناتوانی در اولین فرصت به یک تیم دندانپزشکی معرفی شوند. به طور ایده آل یک کشور باید مکانیزم تهیه گزارش های محلی داشته باشد تا همه متخصصین سلامت، کودکان دچار اختلال شناخته شده را با رضایت خانواده آن ها بشناسند. بدین وسیله، حمایت مناسب و مداخلات در مورد کودک و خانواده طراحی می شود.

ملاقات با دندانپزشک اطفال

کنترل رفتار

مشابه هر بیمار دیگر، درمان دندانپزشکی برای کودکان و نوجوانان ناتوان باید با معاینه و طرح ریزی درمان کامل و دقیق انجام گیرد. درمان دندانپزشکی اساسا یکسان است اما باید بسته به تشخیص وضعیت خاص بیمار و نیازهای فردی تغییر کند. درمان کودکان و نوجوانان ناتوان شامل مثلثی از افراد است : اول بیمارجوان، دوم و الدین و خانواده و سوم کارکنان مراقبت سلامت دندانپزشکی. در بیشتر حالات ممکن است بیمار به وسیله دستیاران هدایت شود.

داشتن ناتوانی یا بیماری مزمن مستلزم ملاقات های فراوان سالانه در مراکز مراقبت سلامت مختلف است که این مسئله اهمیت برنامه ریزی برای مناسب برای برای ملاقات دندانپزشکی را نشان می دهد. این آماده سازی شامل یادگیری بیشتر درباره تشخیص و دخالت آن در سلامت دهان و درمان دندانپزشکی ، ترجیحا قبل از ویزیت است. این مسئله آگاهی و انگیزه را به بیمار و والدین منتقل می کند که باعث اعتماد به نفس دندانپزشک می گردد.

امروز منابع علمی قابل اعتماد زیادی حتی برای تشخیص موارد کمیاب در اینترنت وجود دارد. به عنوان مثال، OMIM که می تواند از طریق PubMed قابل دسترسی باشد. علاوه براین دندانپزشک باید برای ادامه مراقبت به وسیله اطمینان دادن به بیمار درباره اینکه در ملاقات بعدی نیز همین دندانپزشک را ملاقات می کند، اقدام کند. توانایی سازگاری با درمان دندان پزشکی در کودکان و نوجوانان ناتوان متفاوت است.

مطالب مرتبط :

کنترل درک درد به کمک دندانپزشک

به گفته دندانپزشک تاریخچه پزشکی چه گزینه هایی دارد؟

معاینات کلینیکی کودک به گفته دندانپزشک اطفال چطور است؟

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال