دندانپزشکی زیبایی برای کودکان

می توان خدمات دندانپزشکی زیبایی را برای کودکان انجام داد؟

هر والدینی دوست دارد کودکش حس خوبی نسبت به خودش داشته باشد. هیچ والدینی نیست که بخواهد کودکش لبخندش را پنهان کند. کودکان تنها زمانی احساس اعتماد به نفس می کنند که لبخند بزنند. از دندان های بی رنگ شده تا شکسته گرفته، کودکان ممکن است اعتماد به نفس شان را از دست بدهند. هرچه بزرگتر می شوند، ممکن است بیشتر سرزنش شوند.

با عادت های خوب دهانی دیگر نیازی به این خدمات دندانپزشکی زیبایی نیست. گاهی اوقات، با این که برخی کودکان مراقبت های دندانی هم دارند، ممکن است نیاز به درمان پزشکی داشته باشند. دندانپزکشی زیبایی کودکان در حال حاضر به صورت قابل توجهی دارد رو به افزایش می رود. اما، اکثرا ممکن است بر این تفکر باشند که جراحی های زیبایی برای کودکان زود است.

میکروابریشن : راه حلی برای دندان های بی رنگ شده

این درمان بهترین راه حل برای دندان های لک شده یا بی رنگ شده می باشد. برخی کودکان و نوجوانان شده که آسیب های جدی یا تروما داشته اند که منجر به سیاه شدن دندان یا لکه های روشنی که روی دندان دیده می شود.

خمیردندان های سفید کننده بدون نسخه که برای استفاده های روزمره هم مفیدند، باز برای لکه های عمیق تر خیلی موثر نیستند. گاهی اوقات بلیچینگ ممکن است چنین مشکلاتی را درمان ند، اما برخی مواقع هم می شود که نیاز به کمی درمان های عمیق تر مثل میکروابریشن می باشد. ابتدا از یک تراشنده و اسید خفیفی استفاده می شود که دندانپزشک اطفال بیت های میکرسکوپی دندان را حذف می کند. این درمان روی لکه های تیره تر نسبت به روشن تر ها بهتر کار می کند.

شکستگی دندان :

راه های بسیاری برای دندان های شکسته یا ترک خورده می باشد. باندینگ از جمله روش های شایعی می باشد که برای دندان های شکسته کودکان توصیه می شود. یک اصطلاح عمومی هست که در استفاده از مواد چسباندنی دندان استفاده می شده است، مثل ونیرها، سیلانت ها، و روکش های دندان که دندان ها را کمی بهبود می بخشند.

مواد باندینگ که کامپوزیت رزین هم نامیده می شوند، پلاستیک های رنگ دندان می باشند و به شکل دندان در می آیند و سپس با یک نور خاصی یا پروسه شیمیایی به دندان متصل می شوند. درمان های این چنینی سریع می باشند و راحت و مقرون به صرفه هستند. باندینگ و ونیر معمولا با یک جلسه کامل انجام می شوند بخاطر اینکه به صورت سفارشی در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شوند. والدین باید به این روکش های باند شده توجه بیشتری داشته باشند، چون به سختی دندان های طبیعی نیستند و ممکن است دوباره آسیب ببینند.

دندانپزشکی زیبایی کودکان چیست

روکش های پرسلین خیلی سخت تر از روش های دیگر زیبایی می باشند و تا چند سال با مراقبت های دهانی و دندانی مرتب به نتایج خوبی می رسند. روکش هایی ک به رنگ دندان اند و سفارشی ساخته می شوند.

ارتودنسی :

با چکاپ های مرتب دندانپزشک اطفال می توان هرگونه شکستگی، پوسیدگی یا نامرتبی در دندان ها را زودتر تشخیص داد. و همین باعث می شود از ارتودنسی هایی که بعد ممکن است نیاز شود، جلوگیری شود. با دندان های صاف و مرتب، نه تنها می توان راحت تر دندان ها را تمیر کزد، بلکه می توان از بروز و پیشرفت پوسیدگی های دندانی یا بیماری های لثه ای جلوگیری کرد.

معمولا قبل از اینکه دندان های دائمی درنیامدند، دندانپزشک اطفال توصیه به ارتودنسی نمی کند. درمان ارتودنسی، فقط نکته ای که دارد مقداری هزینه بر است و باید از این جهت به این موضوع هم توجه داشت.

پرکردن دندان :

زمانی از آمالگام برای پرکردن دندان استفاده می شد، که البته هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد. اما امروزه اکثر دندانپزشکان کودک از روش های زیبایی مثل مواد پرکردنی رنگ دندان نیز استفاده می کنند.

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال