فواید فلوراید برای دندان کودکان

فواید فلوراید برای دندان کودکان! والدین چه چیزهایی باید درباره فلوراید بدانند؟!

دندانپزشک اطفال خوب در تهران هم معتقد است که هیچ وقت برای درمان دندان های کودکان، خیلی زود معنا ندارد. مراقبت های دندانی زودرس به پیشگیری از بسیاری از مشکلات دندانی که شاید گریبان گیر کودک شوند، کمک می کنند. با این که ممکن است چیزهای دیگری هم در زندگی کودک در اولویت باشد، اما والدین عزیز به توصیه دندانپزشک اطفال خوب در تهران حتما مراحل مراقبت های دهانی و دندانی را در اولویت قرار دهند؛ یکی از این اولویت ها استفاده از فلوراید می باشد.

مراقبت های دهانی و دندانی کودکان

دندانپزشک اطفال خوب در تهران پیشنهاد جالبی داده است، تا قبل از درآمدن دندان های کودک، از یک گاز استریل برای تمیزکردن لثه هایش استفاده کنید. زمانی که اولین دندان کودک در آمد، بهترین زمان برای چکاپ های دندانپزشک کودکان می باشد. در چنین نقطه ای از زمان باید مسواک زدن دندان های کودک را هم شروع کنید.

چه زمانی برای شروع فلورایدتراپی خوب است؟

انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه می کند که کودکان باید از خمیردندان های فلورایده از سن 2 سالگی شروع کنند. با این وجود، باید از دندانپزشک خانوادگی خود بپرسید که بهترین و مناسب ترین زمان برای شروع استفاده از فلوراید چه موقع است. کودکان باید به اندازه یک نخود ریز از خمیردندان موقع مسواک زدن استفاده کنند. علاوه براین، کودکانی که زیر سن 6 سال هستند، باید موقع مسواک زدن با خمیردندان فلورایده، تحت نظر باشند.

خمیردندان فلورایددار برای کودکان

علت اصلی آن هم به خاطر فلوراید است؛ چون ممکن است قورت دهند. قورت دادن یا بلعیدن خمیردندان هم، حتی خیلی کم باشد، آسیب جدی وارد نمی کند، اما باید مراقب بود. اگر هم زیاد مصرف شود، با گذشت زمان کم کم منجر به عارضه ای به نام دنتال فلوراسیس می شود. این شرایط زمانی رخ می دهد که فلوراید زیاد مصرف شود و در نهایت منجر به بد رنگ شدن دندان می شود.

مزایای فلوراید

  • فلوراید به کاهش خطر پوسیدگی دندان کمک می کند
  • فلوراید به استحکام دندان ها در برابر حملات اسیدی کمک می کند. این اسیدها می توانند ناشی از شیرینی جات و باکتری های داخل دهان باشند و در نهایت منجر به پوسیدگی شوند. به خاطر همین است که بسیاری از دندانپزشکان کودکان توصیه می کنند که حتما در ویزیت هایی که می شوند، فلوراید استفاده کرده باشند.
  • امکان پوسیدگی زودرس دندان ها را کمتر می کند
  • نه تنها فلوراید از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند، بلکه از پیشرفت پوسیدگی دندان هم پیشگیری می کند. بسیاری از دندانپزشکان معتقدند که همیشه پرکردن برای جلوگیری از پوسیدگی زودرس ، ایده خوبی نیست.

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال