تاثیر فلوراید وارنیش روی دندان کودکان

کاربرد فلوراید وارنیش در کودکان

کاربرد فلوراید وارنیش در کودکان چیست؟

آیا رویه خاصی برای مصرف فلوراید وارنیش می باشد؟؟

یک مرور و بررسی کلی منتقدانه به توصیه های درمانی !

طبق مطالعاتی که روی این قضیه توسط دپارتمان دندانپزشکی اطفال در دانشگاه کارولینای شمالی صورت گرفته، فلوراید وارنیش را مورد بررسی قرار داده اند.

در این تحقیق، توصیه های کلینیکی مبتنی بر شواهد صورت گرفته و ارائه شده که کاربرد فلوراید موضعی را به صورت حرفه ای بررسی کرده است.

گزارشات اخیر پنل خبری که توسط شورای انجمن شورای دندانپزشکی آمریکا صورت گرفته، گسترش یافته است.

نویسندگان این مقاله به شدت روی توصیه های پنل مدیریت داشته و حمایت کرده اند که پزشکان باید تعیین کنند کودکانی که فلوراید درمانی را دریافت کرده اند، به معیارهای خطر پوسیدگی دندان باور داشته اند.

در ضمن، نویسندگان طبق موضعی که داشته اند، تصمیم به فلوراید تراپی را گرفته اند. فلوراید وارنیش باید تنها موضوع مورد توجه در کودکان بین سنین 0 تا 6 سال باشد و در همه سنینی که مراقبت های خاص دهان و دندان نیاز دارند.

فلوراید تراپی

چون این محدوده و همکاری آن ها محدود می شود.

نویسندگان ی دلیل مبتنی بر کاهش دوز و اثربخشی ارائه و پیشنهاد کردند که فلوراید وارنیش باید فلوراید موضعی مورد علاقه و انتخاب کودکان بین سنین 6 تا 12 سال باشد.

نویسندگان در ادامه پنل اخیر را با بررسی آزمایشات بالینی منتشر کرده اند، طبق توصیه های اخیر پنل، این معاینات کلینیکی به این شرح اند :

که بهترین تکینک های کلینیکی برای مصرف وارنیش توصیه و تعیین شود.

قبل از پیروی و پیشه گیری این توصیه های مربوطه قبل از مصرف وارنیش : یک فنجان پیش گیری پلاستیکی یا مسواک پروفیلاکسی، کاربرد وارنیش برای دندان های خشک و دستورالعمل های پیش از عملیات مسواک زدن که شامل عدم استفاده مسواک و رژیم غذاهای نرم تا مدت 12 ساعت می باشند.

درباره مهسا رکنی

دکتر مهسا رکنی دندانپزشک کودکان , دندانپزشک اطفال , دندانپزشک کودک , دندانپزشکی کودکان بدون بیهوشی , دندانپزشکی اطفال با سدیشن

مطالب آموزشی 

دندانپزشک اطفال